İDO'dan, Sirkeci-Harem geçiş yasağına açıklama

İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmeleri İDO, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin aldığı Ağır Tonajlı Araçlara Sirkeci-Harem geçiş yasağına ilişkin tarafları menmun edecek çözüm istedi.

08 Haziran 2017 Perşembe 16:26
Bu haber 53706 kez okundu
banner61
İDO'dan, Sirkeci-Harem geçiş yasağına açıklama
İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmeleri İDO, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin aldığı Ağır Tonajlı Araçlara Sirkeci-Harem geçiş yasağına ilişkin tarafları menmun edecek çözüm istedi. İDO'nun açıklaması şöyle:
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ağır tonajlı araçların, trafik sıkışıklığına neden oldukları gerekçesiyle, Sirkeci-Harem ve Çubuklu-İstinye araba vapuru hatlarının kullanım izinlerini kaldırması konusu son günlerde basında ve sosyal medyada gündeme gelmiştir. Kararın uygulanması durumunda şehir içi ulaşımda serbestçe dolaşabilen ağır tonajlı araçların Sirkeci-Harem hattından da deniz yoluyla geçişleri engellenmiş olacaktır. Gün içinde şehir içi ulaşımda UKOME’den “TÜHİM” izin belgesi bulunan ağır tonajlı araçlar, trafik sıkışıklığına neden olmaya devam edecek ve saat sınırlaması olmadan seyahat edebilme hakkına sahip olacak. 

Gündeme gelen bu kararın alınması sonrasında izin belgesi olan ağır tonajlı araçların dahi Harem-Sirkeci geçişi engellenecek; şehir içi ulaşımının büyük oranda yükünü hafifleten İDO’nun Sirkeci-Harem gibi önemli bir hattı bu sınıf araçlar için devre dışı kalacaktır. Kamyon şoförlerini de zor durumda bırakacak bu kararın konunun tüm taraflarını memnun edecek şekilde çözüme kavuşmasını dileriz.

Saygılarımızla

İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmeleri

    Yorumlar

E-Gazete
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 07 Temmuz 2020 Manşeti
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 07 Temmuz 2020 Manşeti
Arşiv