banner92

Mercedes-Benz Türk, 17 bin 360 çocuğa trafik bilinci verecek

Mercedes-Benz Türk, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfıyla birlikte MobileKids Trafik Eğitim Projesi’ne start verdi. Daimler’in 2001 yılından beri 10 ülkede uyguladığı proje ile Türkiye’de 5 yılda 17 bin 360 çocuğa trafik bilinci verilmesi planlanıyor .

banner113
EĞİTİM 27.02.2013, 17:36 27.02.2013, 17:53
Mercedes-Benz Türk, 17 bin 360 çocuğa trafik bilinci verecek
banner95
Mercedes Benz Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ile (TEGV) birlikte trafiğin en savunmasız katılımcıları olan çocuklara trafikte doğru ve dikkatli davranmalarını sağlayacak yeni bir eğitim programına başlıyor. 

MobileKids Trafik Eğitim Projesi Tanıtım Toplantısı 18 Şubat Pazartesi Günü Rahmi Koç Müzesi’nde yapıldı. Toplantıya Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Wolf-Dieter Kurz, Kurumsal İletişim Kısım Müdürü Tülin Steinhäuser, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Genel Müdürü Berna Çağatay, Öğrenme Tasarımı ve Araştırma Geliştirme Yöneticisi Suat Kardaş katıldı. 

TEGV ile güçlü ortaklık 

Çocuklara trafik eğitimini aşılamak için TEGV ile yola çıktıklarını ifade eden Wolf-Dieter Kurz, “Daimler AG’nin 2001 yılında hayata geçirdiği MobileKids Projesi’ni aldık ve Türkiye şartlarına göre uyarlayıp TEGV işbirliğiyle hayata geçirdik. Trafik eğitimine Türkiye’de başlıyoruz, hep birlikte yola çıktık” dedi.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Genel Müdürü Berna Çağatay ise, trafik ateşböceklerinin 2000 yılından bu yana 112 bin km yol yaparak 720 bin çocuğa ulaştıklarını belirterek, “Mercedes’e bu yolculuğumuzda bizlere verdiği destek için teşekkür ediyor, yeni ateşböceğimizin çocuklar için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Mearcedes-Benz Türk Kurumsal İletişim Kısım Müdürü Tülin Steinhäuser, projenin amaçlarını açıkladı: “Daimler’in projesiyle 10 yılda 10’dan fazla ülkede 1,3 milyon çocuğa ulaşıldı. Proje ile trafikte yol güvenliği konusunda bilinç ve alışkanlıklar aşılamak, çocukları geleceğin trafiğine, geleceğin teknolojilerine bugünden hazırlamayı amaçlıyoruz.”

Türkiye Eğitim Gönüllüler Vakfı Öğrenme Tasarımı ve Araştırma Geliştirme Yöneticisi Suat Kardaş ise MobileKids projesiyle ilköğretime devam eden çocuklara trafik kültürünü benimsetmek için yola çıktıklarını söyledi.
Yorumlar (0)
banner92
7
parçalı bulutlu