IRU şikayet masası Türkçe

IRU'nun Orantısız Cezalar & Yaptırımlar İçin Şikâyet Masası artık Türkçe dilinde de hizmet veriyor!

banner113
FAYDALI BİLGİ 01.05.2013, 14:34 01.05.2013, 16:21
IRU şikayet masası Türkçe
banner100
banner95
IRU, UND’nin talebiyle, yurtdışında karşılaşılan haksız ve keyfi ceza ve yaptırımları kayıt altına almak üzere oluşturduğu “Şikayet Masası” kapsamında Türkçe şikayetleri de  kayıt altına almaya başladı.

Yurtdışında karşılaştığınız sorunları aşağıdaki form üzerinden Türkçe olarak IRU’ya ileterek, çözümün bir parçası olabilirsiniz.
 
http://www.iru.org/iforms-app?form_id=1000&lng=tr&src=html


Orantısız Cezalar ve Yaptırımlar için şikâyet masası

Sürüş ve dinlenme sürelerine uygunluk açısından denetlendiğiniz, ancak uygulanan yaptırıma katılmadığınız oldu mu? Böyle bir durum söz konusuysa, bu internet sitesi üzerinden bunu bildirebilir ve bizim AB genelindeki kontrol kurumları ile beraber uygulamaların performansını nasıl artırabileceğimizi düşündüğünüzü ifade edebilirsiniz. 

Bildiğiniz üzere, tüm Avrupa’da sürüş ve dinlenme süreleri ile ilgili kurallar, aynıdır. Ne var ki, kuralların yorumlanmasının, uygulanmasının ve yaptırımlarının kimi durumlarda kuralları zayıflatacak şekilde ülkeden ülkeye farklılık gösterdiği de bir gerçektir. 

Yaşadığınız kontrol deneyimlerinizin ayrıntılarını bizimle paylaşmanız, kontrol organlarının Avrupa temsilci kuruluşu ve IRU’nun (Uluslararası Karayolları Taşımacılığı Birliği) kilit bir ortağı olan Euro Contrôle Route’un günümüzde sürüş ve dinlenme süresi üzerine Avrupa mevzuatının nasıl yürütüldüğünü ve hangi açılardan aksaklıkların olabileceğini daha iyi anlayabilmesi açısından faydalı olacaktır. Euro Contrôle Route bu hassas noktaların bir envanterini oluşturarak, çözüm bulunması amacıyla bu bilgileri ilgili ülkelere aktarmaktadır. Böylece, AB genelindeki yürütme faaliyetlerinin geliştirilmesini beraberce sağlayabiliriz. 

Bunun bir şikâyet ve itiraz politikası olmadığını ve tarafınıza uygulanmış olan yaptırımın gözden geçirilmesine ya da geri çekilmesine neden olmayacağını belirtmek isteriz. Ancak, deneyimlerinizin kaydedilmesi, bu durumun gelecekte tekrar meydana gelmesini azaltmaya yönelik yollar bulmamız için bize olanak dâhilinde yardımcı olabilir. Ne var ki, belirli bir şikâyet ve itiraz prosedürü için başvuruda bulunmak istiyorsanız, sizi yaptırımı uygulamış olan mercie yönlendirmemiz gerekmektedir. 
Sizin işinizin ve yol üzerinde yaşadığınız kontrol deneyimlerin anlaşılması hayati önem taşımaktadır. Bu nedenle, adaletsiz yaptırımlara ilişkin bilgilerinizi bizimle paylaşarak kuralların yürütülmesini daha iyiye taşımamıza yardımcı olmanızı rica ediyoruz.
Yorumlar (0)
15
açık