Cruise turları 2021 Mart’ında başlayacak

Türkiye limanlarına yılın ilk seferlerini düzenleyerek en çok uğrak yapan kruvaziyer markası olan Celestyal Cruises, pandemi nedeniyle 2020 turlarını tüm dünya pazarında erteleyerek cruise seferlerine 2021 yılı Mart ayında başlama kararı aldı.

GÜNDEM 01.07.2020, 14:28 01.07.2020, 14:30 Taşıma Dünyası
Cruise turları 2021 Mart’ında başlayacak

Kruvaziyer firması 2020 sezon programına göre İstanbul ve Kuşadası limanları olmak üzere toplam 104 kez Türkiye limanlarına giriş yapacak, İstanbul’da yeni yapılan Galataport’a yanaşan ilk gemi olacaktı

Yunan Adaları ve Akdeniz destinasyonlarının en çok tercih edilen kruvaziyer markasıpandemi nedeniyle seyir programını yeniden düzenledi. 2020 sezonunda İstanbul ve Kuşadası limanlarımıza toplam 104 kez olmak üzere düzenli seferler planlayanCelestyalCruises, küresel salgının ortaya çıkmasıyla birlikteseyir operasyonlarını askıya almış, Mart ayındaki sezon açılışını durdurmuştu. Cruise turlarınıkısa vadelerle Haziran sonuna kadar erteleyen firmasezon açılışını son gelişmeler üzerine yeniden değerlendirmeye aldı; değerlendirmedeturların bu sezon başlamamasına, 2021 Mart’ına kadar askıya alınmasına karar verildi.

Birincil önceliklerinin can güvenliği ve can sağlığı olduğunu kaydedenCelestyalCruises Ticari Pazarlama Müdürü LesliePeden, ‘’Bu süreç içinde gemilerimizde hiçbir vaka yaşanmadı. Proaktif kararlar alarak mürettebatımızın ve misafirlerimizin sınırlar kapanmadan ülkelerine dönmelerini sağladık. Tüm tedbirlerimizi olağanüstü artırarak sezonu karşılamak için hazırlandık, turlarımızı erteleyerek de olsa başlatmak için iyimserdik. Ancak uluslararası pazarlarımızda seyahat kısıtlamalarındaki belirsizlik, AB kruvaziyer operasyonlarına uygulanacak gelişmiş sağlık protokolleri nezdinde sezon açılışımızı yeniden masaya yatırdık ve ihtiyatlı davranarak kruvaziyer operasyonlarının sürdürülmesini gelecek yılaerteleme kararına vardık’’ dedi.

Atina merkezli CelestyalCruises’dan yapılan yazılı açıklamada LesliePeden; şunları kaydetti: ‘’Misafirlerimiz bu süreç içinde yanımızda olduklarını ve bize güvendiklerini tarih değişiklikleri yaparak bize gösterdiler, teşekkür ediyoruz. Bu yeni kararın hayal kırıklığı yaratabileceğini takdir ediyoruz ancak kurumsal mottomuz gereği seyahat yüzde 100 güvenli olana dek geri dönemezdik. Şimdi tüm dikkatimizle faaliyet gösterdiğimiz ülkeler tarafından kurulacak sağlık politikaları ve uluslararası standartlar çerçevesinde 2021 ve 2022 sezonlarını geliştirmek için fokuslanacağız. Bilinmesini isteriz kibu kararımızla CelestyalCruises ailesinin, mürettebatımızın, misafirlerimizin ve ziyaret ettiğimiz yerel toplulukların refahı ve sağlığı her zaman akılda kalıcı olacaktır. Bu askıya alma işleminden etkilenen tüm rezervasyonlar için ‘gönül rahatlığı politikamızı’ genişletiyor, orijinal rezervasyon değerinin yüzde 120'si değerinde bir Gelecek Cruise Kredisi sunuyoruz. Konuklarımız Aralık 2021'in sonuna kadar başvurarak Gelecek Cruise Kredilerini Aralık 2022 sonuna kadar yapılacak CelestyalCruises programlarından herhangi biri için kullanabilecekler.’’
 

Yorumlar (0)
banner72
21
açık