Harem-Adapazarı hattında büyük rekabet

Harem Otogarı’ndan Adapazarı’na sefer düzenleyen Sakarya VIP Turizm ile Sev Turizm arasında bilet fiyatları noktasında büyük bir rekabet yaşanıyor.

22 Kasım 2019 Cuma 14:12
Bu haber 3594 kez okundu
banner61
Harem-Adapazarı hattında büyük rekabet
HABER: ERKAN YILMAZ

İki ay önce Sev Turizm’in, Harem-Adapazarı hattında 35 TL olan bilet fiyatlarını 20 TL’ye çekmesinin ardından Sakarya VIP Turizm de bilet fiyatlarını 19 TL’ye indirdi. Yaşanan rekabetle ilgili Sakarya VIP Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Seyhan Azder, Taşıma Dünyası’na özel açıklamalarda bulundu.  

İki ay önce 35 TL’ydi. 

Sev Turizm’in iki ay önce bilet fiyatlarını 35 TL’den 20 TL’ye çektiğini belirten Seyhan Azder, “Bu rekabeti Sev Turizm başlattı, bilet fiyatlarını bir ay önce 35 TL’den 20 TL’ye çekti. Bizim de tarife alma zamanımız bir ay önce geldi. Biz de yeni tarifemizi alarak bilet fiyatımızı 19 TL’ye çektik. Sev Turizm 20 TL tarifesi olmasına rağmen 15 TL’ye taşıyor. 20 TL’ye bilet kesiyor. Bunu nasıl finanse ediyor, bilmiyoruz” dedi. 

Bu rekabetin yolcu artışı getirdiğini ancak zarar edildiğini belirten ve bu rekabetin ne kadar süreceğini de bilmediğini ifade eden Seyhan Azder, “40 yolcu bile maliyeti kurtarmıyor. Bu konuyu Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bildirdik, İstanbul Ulaştırma Bölge Müdürlüğü’nden geldiler, 15 TL yazılı tabelayı kaldırdılar. Burada önemli olan nokta bilete 20 TL yazıp, yolcudan 15 TL alması. Bu çok önemli” dedi. 


Erkan Yılmaz, Sakarya VIP Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Seyhan Azder ile TOFED Genel Merkezinde konuştu.

    Yorumlar

E-Gazete
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 07 Temmuz 2020 Manşeti
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 07 Temmuz 2020 Manşeti
Arşiv