İBB Ulaşım Daire Eski Başkanı Taylan Engin açıklama yaptı

Geçtiğimiz hafta görevinden istifa eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Taylan Engin, neden istifa ettiğine yönelik bir açıklama yaptı. Taylan Engin görevinden ayrılmadan önce son röportajını Taşıma Dünyası’na vermişti.

19 Kasım 2019 Salı 16:28
Bu haber 3495 kez okundu
banner61
İBB Ulaşım Daire Eski Başkanı Taylan Engin açıklama yaptı
İşte Taylan Engin'in o açıklaması:

Kamuoyuna yansıdığı gibi zorlu şartlar altında gerçekleşen ve tarihinde ilk kez iki kere tekrarlanan 2019 İstanbul yerel seçimleri sonrasında görev aldığım İBB Ulaşım Daire Başkanlığı görevimden 12.11.2019 tarihi itibarı ile ayrılmış bulunmaktayım. Bu konuda kamuoyunda yer alan haber ve yorumlara ilişkin kısa da olsa bir açıklama yapma ihtiyacı doğmuştur.

Seçim kampanya döneminden itibaren ulaşım konusunda danışmanlığını yürüttüğüm Sayın Ekrem İmamoğlu Başkanım ile birlikte İstanbul’un yerel yönetim anlayışında sosyal demokrat bir yaklaşımın ulaştırma sektöründe de yer edinmesi hususunda 11 aylık bir maratonda koşmuş bulunmaktayım. İkinci seçim sonrasında da İstanbul Ulaşım Daire Başkanlığı görevini üstlenmem istenmesi ile birlikte bu görevde uzmanlığım olan ulaşım sektörü ve yerel yöneticilik konusunda tüm deneyim, bilgi ve birikimimi aktarmaya çalıştım. İstanbul’da ulaşıma dair bekleyen bazı acil sorunların çözümüne dair daha devletçi bir yaklaşım ile; özel taşıma esnafının problemleri, Adalar ulaşım sorunun gündeme alınması, gece ulaşımı, Büyük İstanbul Otogarı’nın İstanbullulara kazandırılması gibi bir çok önemli ve kampanya döneminde söz vermiş olduğumuz projelerin de hayata geçirilmesinde elimden gelen katkıyı sunmuş biri olarak görev alanım ve sorumluluklarımın yerine getirilmesi konusunda içim rahattır.

İlk seçim sonrasında kamuoyuna iletildiği gibi; “İstanbul’un kaybedecek bir dakikası bile yoktur” anlayışından hareket ile bürokrasi yönetimi anlamında yaşanan çalışma ve çözüm yöntemleri farklılıklarımızın İstanbul için bir kayba dönüşmemesi adına Genel Sekreterliğin görevim ile ilgili talebini itiraz etmeden kabul etmiş bulunmaktayım. Bu kapsamda her zaman saygı ve sevgi ile baktığım sayın Ekrem İmamoğlu’nun söylediği gibi;

“Doğruları savunmaktan ve yüreğinizin sesini dinlemekten asla vazgeçmeyin. Göreceksiniz sevgi kazanacak”  sözünü kendi adıma inanarak uyguluyorum.

İBB'de birlikte çalıştığım daire başkanlığı çalışma arkadaşlarıma, seçim döneminde içinde yer aldığım ve birlikte emek verdiğim tüm yol arkadaşlarım ile İstanbul için birlikte uyum halinde çalıştığımız ulaşım komisyonunun tüm üyelerine sevgi ve saygılarımı iletiyorum.

Kampanya döneminde söylediğimiz şekilde; gençliğimiz var bizim.     

Taylan Engin, "yerel yönetimler ve ulaştırma" alanında Türkiye'nin önde gelen isimlerinden bir olarak biliniyor.

Taylan Engin görevinden ayrılmadan önce son röportajını Taşıma Dünyası’na vermişti.

    Yorumlar

banner58
E-Gazete
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 22 Haziran 2020 Manşeti
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 22 Haziran 2020 Manşeti
Arşiv