Ulaştırmada Li̇der Kadınlar Zi̇rvede Buluşuyor

Karayolu ulaştırma sektörünün lider kadınları, 6 Mart'ta 'Ulaştırmada Lider Kadınlar Zirvesi'nde biraraya geliyor. Kaptanlar Kulübü'nün organize ettiği 'Ulaştırma Platformu: Panel ve Ödül Töreni'nin açılışında düzenlenecek iki oturumlu panelde, sektörün lider kadınları deneyimlerini paylaşacaklar.

26 Şubat 2018 Pazartesi 13:46
Bu haber 6023 kez okundu
Ulaştırmada Li̇der Kadınlar Zi̇rvede Buluşuyor
Kaptanlar Kulübü’nün 6 Mart'ta İTÜ Arı Teknokent’te düzenlediği “Ulaştırma Platformu: Panel ve Ödül Töreni” etkinliği, Ulaştırmada Lider Kadınlar Zirvesi ile başlayacak. Zirvede sektörümüzün lider kadın temsilcileri deneyimlerini paylaşacak. Sektöre kazandırdıkları projeler, sektörde kadın olarak çalışma, sektörümüzün kadına bakışı, kadın istihdamı gibi konuların ele alınacağı, Best Van Yönetim Kurulu Başkanı İrem Bayram’ın Moderatör olarak yöneteceği panelin konuşmacıları:

Moderatör: İrem Bayram
Panelistler: 
− Evren Diker Arın - SHELL
− Gamze Şulen-MERCEDES-BENZ Türkiye,
− Hande Aytaç – FİAT,
− Nimet Tanyeli – İETT,
− Talin Yıldız – RENAULT MAİS,
− Ümit Sönmez – TEMSA


Ulaştırma Platformunun koordinatörleri Ekrem Özcan ve Kemal Karayormuk, zirveyle ilgili olarak, “Erkek egemen sektörümüzde, kadın yöneticilerimizin daha çok öne çıkması, daha fazla sorumluluk almalarını istiyoruz. Geçen sene ilkini düzenlediğimiz zirveye gösterilen ilgi, etkinliğe katılan federasyon başkanlarımızı ve firma yöneticilerimizin kadın yönetici istihdamına yönelik destekleyici açıklamaları doğru yolda olduğumuzu gösterdi. Bu nedenle bu sene de ikincisini düzenliyoruz. Dünya Kadınlar Günü özelinde, platform etkinliğimizin açılışını sektörümüzün lider kadın temsilcilerinin konuşmacı olduğu panelle yap ıyoruz. Bu zirveyi, sektörümüzde kadın liderlerin de başarılı işlere imza attıklarını göstermek, onların deneyimlerini paylaşmalarına olanak vermek ve toplumsal cinsiyet eşitliğinde farkındalık yaratmak adına önemli buluyoruz. Bu projeyi hayata geçirmek için davetimizi kabul eden birbirinden değerli kadın liderlerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Sunuculuğunu TRT Spikeri Zeynep Özdemir’in yapacağı Ulaştırma Platformu: Panel ve Ödül Töreni'nin programı şöyle:

PROGRAM 
6 Mart – Yer: İTÜ ARI Teknokent Arı-3 Maslak
13.00 Kokteyl
13:45 Ulaştırmada Lider Kadınlar Zirvesi
14:45 Yılın ve Ayın Kaptan Şoförü Ödülleri Takdimleri
15:00 Bilgi ve Deneyim Paylaşımı Projesi: Kişisel Verilerin Korunması Kanunu 
15:15 Sektör Yaşam Boyu Onur Ödülü Takdimi 
16:00 'Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Başarılı Kurum Ödülü” Takdimi
16:15 Akıllı Ulaşım Sistemleri Başarılı Kurum Ödülü Takdimi

    Yorumlar

E-Gazete
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 28 Ocak 2019 Manşeti
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 28 Ocak 2019 Manşeti
Arşiv