Yeni Havalimanı’ndan otobüs seferleri başladı

Yeni Havalimanı’ndan yakın illere otobüs taşımacılığına yönelik şehirlerarası seferlerde ilk adım Tekirdağ Çorlu ile atıldı. 4 il ile ilgili çalışma ise sürüyor.

15 Nisan 2019 Pazartesi 14:46
Bu haber 4711 kez okundu
banner41
Yeni Havalimanı’ndan otobüs seferleri başladı
7 Nisan’da Atatürk Havalimanı’nın Yeni Havalimanı’na taşınma süreci tamamlandı. Uçak seferlerinin yanı sıra Yeni Havalimanı’ndan otobüsle şehirlerarası seferlerin gerçekleştirilmesine yönelik ilk adımda atıldı. İstanbul Seyahat, Yeni İstanbul Havalimanı’ndan Tekirdağ-Çorlu seferlerine 15 Nisan’dan itibaren başladı. İlk sefer sabah 06.30’da başlıyor. İkinci sefer 09.30 sonraki sefer ise her iki saatte bir düzenleniyor. Bilet fiyatları ise Çorlu 45 TL, Tekirdağ 50 TL şeklinde belirlendi. Yeni İstanbul Havalimanı yetkililerinin ilk etapta 5 ile yönelik seferlerle ilgili çalışmalar yaptıkları öğrenildi.

Bu iller ilk etapta Edirne, İzmit, Kırklareli, Tekirdağ-Çorlu ve Bursa olarak belirlendi. Firmalar davet edilerek görüşmelere başlandı. İstanbul Seyahat ilk anlaşma yapılan firma oldu. Diğer illere yönelikte önümüzdeki günlerde çalışmaların yapılacağı öğrenildi. 

    Yorumlar

E-Gazete
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 13 Kasım 2019 Manşeti
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 13 Kasım 2019 Manşeti
Arşiv