Brisa girişimcileri destekliyor

Brisa; başarılı girişimcilere finansal destek, mentörlük ve girişimcilik eğitimi gibi çeşitli fırsatlar sunuyor. Büyük finalde birinci olan ekip ise 10 bin liralık ödülün yanı sıra, Brisa’dan yatırım alma şansı elde edecek.

03 Ekim 2018 Çarşamba 14:12
Bu haber 11558 kez okundu
Brisa girişimcileri destekliyor

Brisa,Workinlot girişimcilik platformu iş birliği ile ilk açık inovasyonprogramına imza attı. Brisa’nın “Yolculuğun Geleceğini Tasarlıyoruz” vizyonu doğrultusunda, Yolculuğun Öncüleri adlı açık inovasyon programını hayata geçiren Brisa, buprogram ilegirişimcileri ve girişimciadaylarını, yolculuğun geleceğine yön verecek iş fikri, prototipve girişimler geliştirmeye davet ediyor.

Programın2. Etabı Başladı
Birinci etabı geçtiğimiz günlerde tamamlanan programın ikinci etabı başladı ve bu etaba başvurular 21 Ekim 2018 tarihine kadar devam edecek.

Brisa; üniversite öğrencileri, girişimciler, mühendisler, tasarımcılar, yazılımcılar başta olmak üzere;yeniyi keşfetme tutkusu olan herkesi bu programda buluşmaya davet ediyor.

Programıntemel amacı; yolculuğun geleceği, geleceğin mobilite çözümleri, endüstri 4.0 ve lastik sektöründe ürün ve hizmet mükemmelliği gibi alanlarda inovatifprojelerin, prototip ve girişimlerin paylaşılmasını teşvik etmek ve hayata geçme sürecini desteklemek.

Girişimciler ve girişimci adayları, Yolculuğun Öncüleri programı kapsamında açılan çağrılara yanıt verebilecek projeleri veya girişimleri ile başvuru yapabiliyor. Girişimciler, 2. Etap başvurularını 21 Ekim’e dek www.yolculugunonculeri.comadresinden yapabilecek.

Yolculuğun Öncüleri 2.Etap Çağrıları
Karakteristik Lastikler: Dışardan bakıldığında lastikler siyah bir tekerlekten ibaretler, ilgi ve dikkat çekmiyorlar. Lastiklerimizin, karakterlerimizi ve seçimlerimizi ifade edebilmemiz için birer fırsat haline geldiği bir dünya hayal edelim, sizce nasıl olurdu?

Yolda Kalmaya Son: Birçok insanın başına en az bir defa gelmiş, en beklenmeyen anda yaşanan tatsız deneyim. Evet, lastik patlaması. Lastiğimiz patladığında, hepimiz mutsuz ve zaman kaybetmiş hissederiz. Özellikle lastik değiştirme konusunda çok fazla deneyimi olmayanlarımız, çaresizlik duygusunu yaşarlar. Peki ya bu problem hayatımızda hiç olmasaydı?

Akıllı Üretim: Endüstri 4.0 günümüzün en çok konuşulan geleceğin dönüşümlerinden. Üretim dünyasının dijitalleşmesi akımının gerçekleşmesi düşüncesi ile çalkalanan piyasa, yarının “fabrikalarının” nasıl olacağını düşünmeden artık bir gün bile geçiremez halde. Asırlardan beri hayatımızda olan lastik üretimini, tamamen dijitalleşmiş bir dünyada konumlandırmaya hazır mısınız?

Brisa “Yolculuğun Öncüleri” programının 2. etabında üç yeni çağrıyla girişimcileri davet ederken 1. etapta yayınladığı çağrıları da halen açık tutuyor ve ilgili projeleri desteklemeye devam ediyor.

Yolculuğun Öncüleri 1.Etap Ödülleri Sahiplerini Buldu
3 etap ve büyük finalden oluşan programın ilk etabı Eylül ayında tamamlandı. Başvurular arasından jürinin değerlendirmesi sonucunda birincilik, Ferhat Babacan’ın sunumu ile “Bluedot (Yolculuğun Geleceği Çağrısı)”ekibi kazandı. Bluedot ekibi2000 TL para ödülü, network desteği, Brisa liderlik ekibi tarafından mentörlük ve girişimcilik eğitimlerine hak kazanırken büyük finale katılma hakkını da elde etti.

Onur Güdü’nün sunumu ile “LaskaEnergy(Lastiklerin Geri Dönüşümü Çağrısı)” İki Jüri Özel Ödülünden birinin sahibi oldu velabaratuvar analiz desteği, Brisa liderlik ekibi tarafından mentörlük, girişimcilik eğitimleri, büyük finale katılma hakkı kazandı.

Jüri Özel Ödülü’nün bir diğer sahibi ise Arda Duruerve Mert Can Kasapoğlu’nun sunumu ile “Tires in theYard (Lastiklerin Geri Dönüşümü Çağrısı)”oldu.Tires in theYard ekibine sunulan jüri özel ödülü ise;, ömrünü tamamlamış lastik sağlanması, Brisa liderlik ekibitarafından mentörlük, girişimcilik eğitimleri ve büyük finale katılma hakkı olmak üzere üç farklı destek ödülü oldu.

Yolculuğun Öncüleri hakkında detaylı bilgi ve başvuru için: www.yolculugunonculeri.com

    Yorumlar

E-Gazete
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 06 Mayıs 2019 Manşeti
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 06 Mayıs 2019 Manşeti
Arşiv