Muğla’da dönüşüm sağlandı, ulaşım rahatladı

banner65

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin başarı ödüllü ‘Ulaşımda Dönüşüm’ projesiyle Muğla’da ulaşım daha da rahat hale geldi. 2015 yılında başlayan ve Kasım ayı itibariyle yüzde 94’lük orana ulaşan dönüşüme il genelinde 2012 taşımacı 1202 adet araç ile katıldı.

KENTİÇİ BELEDİYE 24.11.2017, 15:28 28.11.2017, 14:58 Taşıma Dünyası
Muğla’da dönüşüm sağlandı, ulaşım rahatladı

Engelli rampalı, klimalı, kamera kayıt sistemli, çevre dostu motora sahip son teknoloji ürünü araçların Muğla’ya kazandırılmasıyla ulaşımda kalite artarken, ücretsiz seyahat hakkı olan 65 yaş üstü, engelli, şehit yakını, gazi ve diğer vatandaşlar özel halk otobüsüne dönüşen yeni hatlardan rahat bir şekilde faydalanabiliyor.

Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Ulaşımda Dönüşüme başlarken şoför esnafımız ve kooperatiflerimizin fikirlerini alıp, birlikte hareket ederek projeyi hayata geçirdik. Başarılı olmamızdaki en büyük sebeplerden birisi de bu. Muğla’ya da bu hizmet çok yakışıyor. Muğla’da belli bir disiplin, belli bir kural içerisinde halkımıza hizmet verirken esnafımız da yolcularımız da bu durumdan memnun. Muğla ulaşımında dönüşüm yüzde 94’e ulaştı” dedi.

Ege Bölgesi’nin en büyük kooperatifi olan S.S.20 Nolu Yatağan Kooperatifi Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşımda Dönüşüm projesine ilk katılan kooperatif olarak ikinci yıllarını doldurmalarının ve projeden memnuniyetlerinden dolayı Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e teşekkür ziyaretinde bulundular. 2015 yılında Büyükşehir Belediyesi Ulaşımda Dönüşüm projesine katılarak 104 araçtan 26 engelli rampalı, klimalı, güvenlik kameralı araca dönüşen Yatağan Kooperatifi projeye ilk katılan kooperatif olma özelliği de gösteriyor.S.S. 20 Nolu Yatağan Kooperatifi Başkanı Tugay Yaka, Yatağan Kooperatifi olarak Ege Bölgesi’nin en büyük kooperatifi olduklarını, ulaşımda dönüşüm projesi ile Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin kendilerine verdiği her sözü tuttuğunu ve çok memnun olduklarını söyledi.

Tugay Yaka; “Ulaşımda dönüşümde iki yılımızı doldurduk ve sizi ziyaret ederek teşekkür etmek istedik. Biz çok memnunuz. Siz seçimlerden önce Yatağan garaja geldiğinizde dediniz ki şoför esnafımız mağdur edilmeden Muğla’da dönüşümü sağlayacağız. Verdiğiniz sözü tuttunuz. Allah razı olsun, para kazanıyoruz, minnettarız. Gerek güvenlik kameralı, gerek engelli rampalı araçlarımızdan şoförlerimiz ve vatandaşlarımız da çok memnun.” dedi.

 

banner64
Yorumlar (0)
21
parçalı az bulutlu