Aktur Uluslararası Nakliyat Sürücüsü 12’inci oldu

İlk etaplarda tüm dünyadan 2600 sürücünün katıldığı Renault Trucks’ın yakıt tasarrufu yarışması OptifuelChallenge’ın uluslararası finalinde 25 ülke sürücüsü yarıştı. Türkiye’nin finalisti Aktur Uluslararası Nakliyat’ınsürücüsü Ömer Yaman, on ikinci sırada tamamladı.

23 Ekim 2019 Çarşamba 18:27
Bu haber 2590 kez okundu
banner61
Aktur Uluslararası Nakliyat Sürücüsü 12’inci oldu

İlk etaplarda tüm dünyadan 2600 sürücünün katıldığı Renault Trucks’ın yakıt tasarrufu yarışması OptifuelChallenge’ın uluslararası finalinde 25 ülke sürücüsü yarıştı. Türkiye’nin finalisti Aktur Uluslararası Nakliyat’ınsürücüsü Ömer Yaman, on ikinci sırada tamamladı.16 Ekim’de Lyon'da düzenlenen Renault Trucks’ın yakıt tasarrufu yarışması OptifuelChallenge’ınuluslararası finalinde Türkiye’de dahil 25 ülkeden 25 sürücü yarıştı. Bu yıl beşincisi organize edilen yarışmada Slovakya’dan katılan sürücü birinciliğe haz kazanırken, Polonya ikincilik ve Fransa üçüncülük ödüllerini aldı. İlk etaplarda tüm dünyadan 2600 sürücünün katıldığı yarışmayı, Türkiye’nin finalisti Aktur Uluslararası Nakliyat’ınsürücüsü Ömer Yaman, on ikinci sırada tamamladı.Yakıtta en tasarruflu sürücüyü belirleyen yarışmanın uluslararası finali, iki bölümden oluşuyordu. Finalistler ilk olarak, ekonomik sürüş bilgilerini değerlendiren ve puanlarının yüzde 10’unu oluşturan teorik sınavı tamamladılar. Ardından trafiğe açık yolda yaklaşık 40 dakikalık bir sürüş testi için 2019 Renault Trucks T High 480 çekicinin direksiyonuna geçtiler.Türkiye birincisi Ömer Yaman; “OptifuelChallenge’da Türkiye’deki elemelerin ardından ülkemizi uluslararası finalde temsil ettik. Çok zorlu bir etap oldu. Yarışmanın geneli, bilgilerimize tazelemek ve yeni bilgiler öğrenmek adına bizler için çok verimli geçti. Farklı ülkelerden sürücüler ile böyle bir platformda bir araya gelmek heyecan vericiydi” diye açıkladı.Slovakya’dan FrantisekOravec şirketinin sahibi ve sürücüsü Frantisek Oravec,2019 “En Tasarruflu Sürücü” ödülünü kazanarak şirketi için 2019 model Renault Trucks T High 480 çekicinin sahibi oldu. Ayrıcayeni alımları için 6.000 € değerinde bir kupon kazandı. Concept Cargo Logistics'den Polonyalı sürücüPiotrKrahel, ikinci sırada yarışı tamamlayarak 3.000 € değerinde kupon aldı. Üçüncü ise 1,500 € değerinde kupon kazanan TransportsRollin'den Fransız sürücü Pascal Bosser oldu. "Eğlence" etabı ile mansiyon ödülü iseSunnyCoLtd'den Bulgar sürücü PlamenIvanov'a verildi.
Son olarak TerrenoTrans adına yarışa katılan Cezayirli sürücüNabilBedreddine, yarışmadaki uyumu ile "Adil Oyun" ödülüne layık görüldü.
 

    Yorumlar

banner50
E-Gazete
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 26 Mayıs 2020 Manşeti
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 26 Mayıs 2020 Manşeti
Arşiv