Arkas Lojistik yatırımlara devam ediyor

banner65

Arkas Lojistik, Tırsan Treyler’den 5 adet SCSX+ Perdeli Maxima Plus semi-treyleri satın aldı.

LOJİSTİK 20.07.2017, 12:12 20.07.2017, 12:14 Taşıma Dünyası
Arkas Lojistik yatırımlara devam ediyor

Şirket, geniş semi-treyler ürün gamı ile müşterilerinin çeşitli lojistik ihtiyaçlarına çözüm alternatifleri yaratıyor. Firmanın aldığı 5 adet araç için Tırsan Adapazarı Fabrikasında yapılan teslimat törenine, Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Arkas Lojistik Ulaştırma Hizmetleri Türkiye Müdürü Melik Soysal ve Daf-Tırsan Satış Yöneticisi Özgür Ayçiçek katıldı.

Sektörü çok iyi tanıyoruz 

Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu da yaptığı konuşmada, Tırsan’ın son dönemde yaptığı ataklara vurgu yaptı ve sürekli yeni yatırımlar gerçekleştirdiklerini söyledi. “Arkas bizim saygı duyduğumuz bir şirket” diyen Nuhoğlu şöyle konuştu: “Özellikle intermodal taşımacılıkta yaptıkları çalışmalar ve farklı taşıma tiplerinde öncü olmaları hep dikkatimizi çekti. Çok uzun yıllardır devam eden bir işbirliğimiz var. Bu işbirliğinin sürmesi konusunda ve Tırsan’a duydukları güven için kendilerine teşekkür ediyorum. Aile olarak taşımacılık sektörüne 1969 yılında adım attık ve 1977 yılında Tırsan’ı kurduk. 40 yıldır sektörün içindeyiz ve sektörü çok iyi tanıyoruz. Onun için de sektöre benim kadar yakın, Tırsan kadar yakın kimse olamaz. Her şeyden önce de sektörün sorunlarını Tırsan ekibi kadar kimse bilemez” dedi.

Farklı ihtiyaçlara çözümler 

Ekipman filosunda 500 çekici ve 560 yarı römork. semi-treylerolan Arkas Lojistik, konteyner taşımacılığı yanında yurt içi FTL taşımalarda yapmaktadır. Farklı ekipmanlar ile hizmet çeşitliliği yaratan Arkas Lojistik müşterilerinin farklı taşıma ihtiyaçlarına çözüm sunabilmek için yatırımlarına devam ediyor. Arkas filosuna kattığı 5 adet Tırsan markalı perdeli semi treyler ile hizmet çeşitliliğini artırarak müşterilerine destek oluyor. 

Gücümüz artıyor 

Arkas Lojistik Ulaştırma Hizmetleri Türkiye Müdürü Melik Soysal, işinin ehli firmalarla çalışmayı tercih ettiklerini belirterek bu alımla birlikte uluslararası taşımacılıktaki güçlerini artıracaklarını söyledi. Soysal, filoya katılan yeni araçlarla ilgili de şunları aktardı:“Tırsan SCSX+treylerler3 metre iç net yükseklik, mekanik çatı kaldırma sistemi, kayar yan perde ve kayar çatı sistemi ile birlikte, çift seviye sürüş sunan özel süspansiyon sistemi, yük emniyet sertifikaları, gelişmiş güvenlik donanımları gibi pek çok özelliği bir arada sunuyor. Farklı çekici tiplerine uygun olarak kullanım sağladığımız Tırsan SCSX+treylerlerbizim için çok büyük avantajlar sağlıyor. Bu sebeplerden ötürü Tırsan ilk tercihimiz oldu” açıklamasında bulundu.

banner64
Yorumlar (0)
21
parçalı az bulutlu