Avrupa’nın en hızlı büyüyen treyler üreticisi TIRSAN oldu

Tırsan, 3 ülkede, 4 farklı tesiste üretim yaparak 55’den fazla ülkeye treyler ihracatı yapıyor. Tırsan bu başarısıyla 1000 ihracatçı firma listesinde 45’inci sıraya yükseldi.

20 Haziran 2019 Perşembe 12:53
Bu haber 2544 kez okundu
Avrupa’nın en hızlı büyüyen treyler üreticisi TIRSAN oldu

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) bu yıl 17'ncisini açıkladığı İlk 1000 İhracatçı Firma Listesi’nde 2018 yılında 45 basamak birden yükselerek 45. sıraya yükselirken treyler sektöründe yine zirvede yer aldı.

Güvenilir lider Tırsan, başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM), 2017 yılı İlk 1000 İhracatçı Listesi’nde 90. sırada yer alan Tırsan, 2018 yılında 45 basamak birden yükselerek 45. sıraya yükseldi. Tırsan, otomotiv sektöründe 10. sıraya yükselirken, treyler sektöründe liderliğini devam ettirdi.

10’ bini aşkın üretim, 8 bini ihracat

Gerçekleştirdiği Ar-Ge yatırımları ve çalışmaları ile Tırsan’ın sektöre yön vermeye devam ettiğini ve yeni başarılara imza attığını vurgulayan Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, “Uzun soluklu çalışmalarımız, planlı stratejimiz ve uzun yıllar yurt dışına odaklanmamızın sonucunda 2018 yılında üretim tarihimizin rekorunu kırdık. 10 bini aşkın sayıda üretim yaptık ve bunun yaklaşık 8 binini ihraç ettik. Türkiye dahil tüm hedef pazarlarda trafiğe kayıt adedimizi artırdık ve Avrupa’nın en hızlı büyüyen treyler üreticisi olduk. Dünyanın en prestijli inovasyon ödülü Treyler İnovasyon 2019 Ödülleri ile Ar-Ge başarılarımızı taçlandırdık ve aynı sene iki derece alan tek treyler üreticisi olduk. Şimdi ise TİM'in 2018 yılı İlk 1000 İhracatçı Listesi’nde 45. sıraya yükselmenin gururunu yaşıyoruz. Tırsan olarak bu yıl da geçtiğimiz sene yakaladığımız başarılı performansı devam ettireceğiz” açıklamalarında bulundu.

3 farklı ülke, 4 farklı tesiste üretim, 55 ülkeye ihracat

Avrupa’nın en geniş ürün gamına sahip Tırsan’ın 3 farklı ülkede 4 farklı tesiste üretim yaparak 55’den fazla ülkeye treyler ihraç ettiğini ifade eden Nuhoğlu, açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Türkiye’de liderliğimizi sürdürürken yurt dışında da büyümeye devam edeceğiz. Tırsan olarak Almanya, Rusya ve Polonya pazarında ilk 5’te, Hollanda pazarında ise ilk 3’te yer alıyoruz. Türkiye’de başlayan bu yolculuk, 2018 yılında Fildişi Sahili’nden Güney Kore’ye kadar geniş bir coğrafyaya uzandı. Teşvik ettiğimiz kurum kültürü, her zaman en kaliteli üretimi yapmayı, insanlara ve çevreye en faydalı işi yapmayı amaçlıyor. Tırsan olarak 2019’da da önemli yatırımlar, yüksek verimlilik sağlayan ürünler, kazandıran kampanyalar ve kullanıcıların işini kolaylaştıran çözümlerle ses getirecek işlere imza atacağız. Bu başarının gerçek sahipleri olan çalışanlarımıza, gösterdikleri yüksek özveri ve başarı için teşekkürlerimi sunuyorum.”
Tırsan, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından geçtiğimiz Mayıs ayında açıklanan 2018 yılı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Listesi’nde de 46 basamak birden yükselerek 121. sıraya yerleşmişti.
 

    Yorumlar

E-Gazete
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 13 Kasım 2019 Manşeti
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 13 Kasım 2019 Manşeti
Arşiv