Lojistik şirketlerine büyük katkı sağlayacak

DFDS Akdeniz İş Birimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Selçuk Boztepe, hizmete giren gemimiz Troy Seaways, DFDS’nin Akdeniz güzergâhın-daki Ro-Ro operasyonları DFDS Denizcilik Bölüm Başkanı Peder Gellert Pedersen, “Troy Seaways, 450 TIR’a eşdeğer 6.700 liner metre yükleme hacmiyle Türkiye ve Avrupa’daki lojistik şirketlerinin operasyonlarına büyük katkı sağlayacak” dedi.nı daha da güçlendirecek” dedi.

13 Haziran 2019 Perşembe 15:54
Bu haber 3417 kez okundu
Lojistik şirketlerine büyük katkı sağlayacak

Türkiye’nin en büyük Ro-Ro şirketi U.N. Ro-Ro’nun, Avrupa’nın denizcilik ve lojistik devi DFDS’ye marka dönüşüm süreci başlarken, DFDS dev bir Ro-Ro gemisini daha Türkiye’ye getirdi. 237 metre uzunluğundaki ihtişamlı gemi, DFDS Pendik Limanı’nda gerçekleşen isim verme töreninin ardından, Truva antik kentinden alınan ilhamla “Troy Seaways” adı verilen Ro-Ro gemisi 22 Haziran 2019 tarihinde ilk kez Türk karasularından Avrupa’ya sefer yapacak.Danimarkalı denizcilik ve lojistik devi DFDS Türkiye’deki güçlü yatırımla-rına devam ederken, intermodal taşımacılık alanında faaliyet gösteren Türkiye’nin en büyük ro-ro şirketi U.N. Ro-Ro’nun DFDS markasına dö-nüşümü güçlü bir adımla başladı.

İsim verme töreni

DFDS’nin geçen mart ayında Türkiye’ye getirdiği ve “Ephesus Seaways” ismini verdiği 237 metre uzunluğundaki Akdeniz’in en büyük Ro-Ro ge-misine eş büyüklükteki yeni gemisi, DFDS Denizcilik Bölüm Başkanı Pe-der Gellert Pedersen ve DFDS Akdeniz İş Birimi Kıdemli Başkan Yardım-cısı Selçuk Boztepe’nin ev sahipliğinde düzenlenen isim verme töreniyle hizmete girdi.

Antik Truva’dan Troy Seaways

İsim sponsorluğunu temsil etmek üzere Mars Lojistik (A.Ş.) Yönetim Ku-rulu Başkanı Garip Sahillioğlu’nun eşi Mine Sahillioğlu’nun da katıldığı DFDS Pendik Limanı’ndaki törende, 6.700 liner metre kapasiteye sahip dev gemiye Antik Truva kentinden alınan ilhamla“Troy Seaways” ismi verildi. “Troy Seaways” aynı zamanda Türkiye ile AB arasındaki rotalar-da DFDS müşterilerine hizmet verecek.450 tır yüklenebiliyor


DFDS Pendik Limanı’nda düzenlenen törende bir konuşma yapan DFDS Denizcilik Bölüm Başkanı Peder Gellert Pedersen, “Bir yeni gemiyi daha müşterilerimizin hizmetine sunmaktan kıvanç duyuyoruz. Troy Seaways Türkiye’ye getirdiğimiz ‘Ephesus Seaways’ gemimizle eş bü-yüklükte olup, 450 TIR’a eşdeğer 6.700 liner metre yükleme hacmiyle Türkiye ve Avrupa’daki lojistik şirketlerinin operasyonlarına büyük katkı sağlayacak”dedi.Akdeniz güzergahındaki ro-ro operasyonları güçlenecek


DFDS Akdeniz İş Birimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Selçuk Boztepe ise yaptığı konuşmada şöyle dedi:“Akdeniz’in en büyük Ro- Ro gemisi ola-rak Türkiye’ye getirdiğimiz ve Ephesus Seaways ismini verdiğimiz ge-mimiz, 9 Mart 2019 tarihinde DFDS’nin mevcut güzergâh ağında hizmet vermeye başladı. Bugün hizmete girecek olan aynı büyüklükteki yeni gemimiz Troy Seaways’in, ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Türkiye’deki UNESCO kültür miraslarının ismini verme geleneğimizi Troy Seaways’de sürdürmekten gurur duyuyoruz. Troy Seaways, DFDS’nin Akdeniz güzergâhındaki Ro-Ro operasyonlarını daha da güçlendirecektir. DFDS Akdeniz İş Birimi olarak bu güçlü yatırımın, yüzyıllardır dilden dile dolaşan Truva efsanesi gibi DFDS müşterilerinin faaliyetleri ve Türkiye’nin ihracatı üzerinde pozitif bir etki yaratmasını diliyoruz.”Türk ihracatçısına yeni bir soluk

Çin’in Jinling Tersanesi tarafından sipariş üzerine üretilen 6 Ro-Ro gemi-sinden ikincisi olan “Troy Seaways”, DFDS Pendik Limanı’ndan, Türk Bayrağı ve Türk mürettebatı ile sefere çıkarken, Türk ihracatçısına yeni bir soluk getirecek. İlkbaharda Türkiye’deki filoya katılan ve “Ephesus Seaways” ismi verilen Ro-Ro gemisine eş büyüklükteki “Troy Seaways”, bir önceki gemide olduğu gibi daha az enerji tüketme özelliğine sahip. “Troy Seaways” gemisi Ocak 2020’de dünya çapında yürürlüğe girecek olan kükürt sınırlaması yönetmeliğine uygun olarak kükürt oksit salınımını azaltan gaz yalıtım sistemi de barındırıyor.

DFDS

Yıllık 1,9 milyar Euro'luk gelir elde eden DFDS, Avrupa'da taşımacılık ve nakliye hizmetleri sunmaktadır. 8.000'den fazla nakliyeci, DFDS’nin gemi ve liman terminali hizmetlerine ek olarak esnek taşımacılık ve lo-jistik çözümlerine güveniyor. DFDS’nin 8.000 çalışanı, 20 ülkeden olu-şan ağında yer alan gemilerde ve ofislerde görev alıyor. 1866 yılında kurulmuş olan ve merkezi Kopenhag’da bulunan DFDS, Nasdaq Kopen-hag'da işlem görüyor.
 

    Yorumlar

banner50
E-Gazete
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 26 Mayıs 2020 Manşeti
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 26 Mayıs 2020 Manşeti
Arşiv