İTO´da seçimler bitti sandıklar açıldı

İstanbul Ticaret Odası’nın seçimleri yapılıyor. Taşımacılarda üç komitede kendilerini meclis üyesi ve komite üyesi olarak temsil edecek mensuplarını belirliyor.

banner113
MESLEK KRL 22.05.2013, 15:34 24.05.2013, 13:57
İTO´da seçimler bitti sandıklar açıldı
banner100
banner95
İstanbul Ticaret Odası üyeleri TT Arena’da sandık başında. 336 bin üyenin temsil edildiği İTO’da 81 ayrı meslek grubu (komite) bulunuyor. Taşımacılık faaliyeti mensupları üç komitede temsil ediliyor. 22 nolu komite şehiriçi her çeşit (demir, kara, deniz) taşıma hizmetleri, 23 nolu komite şehirlerarası her çeşit (kara, hava, deniz, demir) seyahat ve her çeşit acentelik hizmetleri, 24 nolu komite her çeşit (kara, demir, deniz, boru hattı) taşımacılık ve lojistik hizmetler mensuplarından oluşuyor. Tüm yük taşımacıları 24 nolu komitede yer alırken yolcu taşımacıları taşıma mesafesine göre 22 ve 23 olmak üzere iki komiteye dağılmış durumda. 

İstanbul Ticaret Odası üyesi 336 bin seçmen, yeni dönemin İTO meslek komitesi ve meclis üyelerini belirlemek için Türk Telekom Arena Stadyumu'nda sandık başına gitti. 

İTO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş, "İstanbul Ticaret Odası’na yakışır bir şekilde, gayet yüksek katılımlı, demokratik ve şeffaf bir seçim yapıyoruz" dedi. 

TO Meclis Başkanı İbrahim Çağlar, “Bugün sandıkların açılmasıyla komite üyeleri belli olacak. 29 Mayıs’ta İTO'nun burada oluşmuş olan 248 meclis üyesi, yönetim kurulunu, başkanını ve disiplin kurulunu seçecek” diye konuştu. 
 
İstanbul Ticaret Odası (İTO) üyesi 336 bin seçmen yeni dönemin İTO meslek komitesi ve meclis üyelerini belirlemek için Türk Telekom Arena Stadyumu'nda sandık başına gitti. Seçimlerde, İTO’nun 81 meslek komitesinin, 248’i meclis üyesi olmak üzere 577 üyesi belirlenecek. İTO üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği seçimler, Seyrantepe’deki Türk Telekom Arena Stadyumu’nda gerçekleştiriliyor. Toplam 140 sandıkta oy kullanma işleminin yapıldığı seçimler, saat 17.00’ye kadar sürecek. 

İTO Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Yalçıntaş, “İstanbul Ticaret Odası’na yakışır vakurlukta, gayet yüksek katılımlı, demokratik ve şeffaf bir seçim yapıyoruz” dedi. Seçim sandıklarını gezerek Oda üyeleriyle bir araya gelen Yönetim Kurulu Başkanı adayı ve İTO Meclis Başkanı İbrahim Çağlar ise İTO'da 330 bin üyenin temsil edildiği 81 ayrı meslek grubu bulunduğunu, İTO yönetim kurulu başkanının 29 Mayıs’ta belli olacağını belirtti.


TT Arena, 17:42

23 Nolu Meslek Komitesi seçimleri tamamlandı

Vista Turizm, Ulusoy, Emir Turizm, Mas Turizm, Sümerr Turizm, Mini Tur, Majok Turizm, Karam Turizm, Gülen Turizm seçimleri aldı. Rakip listeye göre %70 oy oranıyla seçimler sonuçlandı.


Yorumlar (0)
15
açık