banner92

Karsan’dan Bulgaristan’a 13 adet doğalgazlı Citymood otobüs

Bulgaristan’da düzenlenen büyük otobüs ihalesinin kazanan Karsan, Pernik şehrine 13 adet 12 metrelik CNG’li Citymood otobüslerinden teslim etmeye hazırlanıyor.  

banner113
OTOMOTİV 04.10.2020, 18:13 04.10.2020, 18:20 Erkan YILMAZ
Karsan’dan Bulgaristan’a 13 adet doğalgazlı Citymood otobüs
banner100
banner95

Ülkeye daha önce Jest ve Atak araçlarından da teslim eden Karsan; yer aldığı son ihaledeki çevreci kriterlerin tümünü karşılarken, doğalgazlı otobüslerini 2021 yılının ilk yarısına kadar Pernik şehrine teslim edecek. 

Karsan, Bulgaristan distribütörü Bulbus Trade Company ile birlikte katıldığı, Bulgaristan’ın Pernik şehri için düzenlenen veçevreci kriterlerin ön planda olduğu büyük otobüs ihalesinin tek kazananı oldu.Bu kapsamda Karsan, 13 adet 12 metrelik CNG’li Citymood otobüsünü 2021 yılının ilk yarısına kadar Pernik şehrine kent merkezinde kullanılmak üzere teslim edecek. Daha önce Bulgaristan’a Jest ve Atak araçlarından da gönderen Karsan, söz konusu ihaleyle ülkeye ilk kez büyük otobüs teslim etmeye hazırlanırken, yeşil ve çevreci kent kimliğiyle öne çıkan Pernik şehrinin yıllanan doğalgazlı otobüs filosunu da yenilemiş olacak. 

Karsan Ticari İşler Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Arpacıoğlu, “Düne kadar Karsan Jest ve Atak markalı araçlarımız ile boy gösterdiğimiz Bulgaristan pazarında bu kez 13 adetlik 12 metre CNG’li Citymood otobüslerimizle ihale kazanmış olmanın sevincini yaşıyoruz. Pandemiye rağmen bayilerimizle kurduğumuz ilişkiler ve hedeflediğimiz pazarları sıkı takibimiz sayesinde, hız kesmeden Avrupa’nın farklı kentlerinden istikrarlı şekilde siparişler almaya ve toplu taşıma ihalelerini kazanmaya devam ediyoruz. Kararlı adımlarımızın meyvelerini toplamaya ve bu haberleri paylaşmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Yorumlar (0)
banner92
7
açık