16 tonluk ilk D Z.E. kamyonu DelanchyGroup teslim aldı

DelanchyGroup ve Renault Trucks, her geçen gün güçlenen çevre dostu yük taşımacılığını desteklemek amacıyla birlikte çalışmaya devam ediyor. 2017'den beri yüzde 100 elektrikli Renault Trucks D prototip kamyonu kullanan Delanchy, ilk D Z.E. serisi aracını teslim aldı.

PİYASA 10.07.2020, 13:49 10.07.2020, 13:54 Taşıma Dünyası
16 tonluk ilk D Z.E. kamyonu DelanchyGroup teslim aldı

Renault Trucks ve DelanchyGroup, hava kalitesine gün geçtikçe daha fazla önem veren yük taşımacılığını geliştirmek için elli yıldan uzun süredir birlikte çalışıyor.DelanchyGroup, 2017'den beri LesHalles de Lyon - Paul Bocuse gıda pazarına günlük teslimatlarını yüzde 100 elektrikli, 13 tonluk Renault Trucks D prototip kamyon kullanarak gerçekleştiriyor. Teslimatlar, bölge sakinlerinin huzurunu ve rahatını bozmayacak şekilde uygun saatlerde sessiz bir şekilde yürütülüyor.

Renault Trucks gibi DelanchyGroup için de şehir merkezlerindeki hava kalitesinin iyileştirilmesi ve küresel CO2salımlarına karşı adım atılabilmesi için kent içi ulaşımın, hızla elektrikli taşımacılığa geçmesi gerekiyor. Bu nedenle, frigorifik taşımacılıkta uzman Delanchy, Renault TrucksBlainville-sur-Orne (Calvados) tesislerindeki üretim hattından çıkacak 16 tonluk ilk D Z.E. kamyonunun alım kararını verdi.DelanchyGroup Teknik Müdürü Yannig Renault,
şu açıklamada bulundu: "Elektrikli taşımacılık alanında kendini işine adamış bir taşımacılık şirketi olarak şehir merkezleri için sıfır salımlıfrigorifikteslimat çözümü geliştirilmesine katkıda bulunmak istedik. “%100 elektrikli Renault Trucks D prototip kamyon sayesinde bu teknolojiyi test ettik ve onayladık. Bu aracın hem kullanım hem de bakım koşullarından memnun kaldık.Çalışanlarımız ve müşterilerimiz de aynı şekilde memnunlar. Bu doğrultuda DelanchyGroup, ilk Renault Trucks D Z.E. serisi kamyonu sipariş ederek elektrikli taşımacılık alanına verdiği önemi ve kararlılığını göstermiş oldu. Bu ikinci elektrikli aracı filomuza katarak taşımacılık çözümlerimize gerçek bir 'enerji çeşitliliği' sağlayacağız."

DelanchyGroup, bu yeni, %100 elektrikli aracın Paris ile Lyon arasında yaklaşık 110 kilometrelik güzergahta çalışması konusunda karar aşamasında.
DelanchyGroup’un 1000 araçlık filosundaki ilk Renault Trucks D Z.E. kamyon, 340 araçlık dağıtım operasyonları filosuna katılacak.
 

Yorumlar (0)
11
parçalı bulutlu