Otokar’dan Varşova'ya 34 Doruk otobüs

Otokar, yeni nesil otobüsleri ile Avrupa'yı fethetmeye devam ediyor. Otokar otobüsleri, şimdi de Polonya’nın başkenti Varşova’nın toplu ulaşımında hizmet verecek

18 Haziran 2018 Pazartesi 10:55
Bu haber 12322 kez okundu
Otokar’dan Varşova'ya 34 Doruk otobüs
Otokar, Doruk otobüsleri ile bu sefer Polonya’nın başkenti Varşova’nın  toplu ulaşımında yeni bir dönem başlatacak. Varşova Belediyesi Ulaştırma Kurumu (ZTM), toplu ulaşım hizmetlerinde Otokar’ın DORUK otobüsünü tercih eden Arriva taşımacılık şirketi ile ulaştırma hizmetleri için yeni bir sözleşme imzaladı. Sözleşme kapsamında şehir içi ulaşımda konfor, ekonomi ve güvenliği bir arada sunan 34 adet DORUK orta boy otobüsü, Varşova sokaklarında Aralık 218’den 2026 yılı sonuna kadar hizmet verecek.

Varşova için özel hazırlanacak 
Basamaksız alçak giriş tabanı, geniş iç hacmi ile yolculara eşsiz konfor sunan ve yurtdışına VECTIO ismi ile ihraç edilen DORUK otobüsleri, Varşova için özel olarak hazırlanacak. İç ve dış modern görüntüsü, çevreci motoru, üstün yol tutuşunun yanı sıra düşük işletme maliyetleriyle de ön plana çıkan DORUK’un şehiriçi tipi DORUK LE, Varşova’nın talebi üzerine izleme, ücret ödeme, sesli duyuru sistemleri ile donatılacak. Aracın elektronik altyapısında, yolcu acil kapı açma sistemine ek olarak, bilgilendirme ekranlarına da yer verilecek. Modern görünümü, üstün özellikleri, düşük işletme maliyetiyle toplu ulaşımda fark yaratan DORUK LE’lerin dışı, Varşova'nın mimari sembolleriyle kaplanacak. 

    Yorumlar

E-Gazete
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 31 Mayıs 2019 Manşeti
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 31 Mayıs 2019 Manşeti
Arşiv