TEMSA’dan İZULAŞ’a 16 Avenue teslimatı

Temsa İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin iştirak şirketi İZULAŞ’a 16 Avenue otobüs teslimatı yaptı. Başkan Tunç Soyer; “Filomuzu, her geçen gün son teknoloji ürünü, doğaya saygılı, engelli dostu, klimalı, alçak tabanlı, konforlu, çevre dostu otobüslerle gençleştirerek büyüteceğimizin sözünü vermiştik. Bugün hemşerilerimizin hizmetine sunduğumuz 16 yeni otobüsümüz işte bu sözümüzün gereği” dedi. Temsa Satış Müdürü İrfan Özsevim ise ESHOT ve İZULAŞ’ta hizmet veren otobüs sayısının bugün 426’ya çıktığını belirtti.

16 Haziran 2020 Salı 16:22
Bu haber 3475 kez okundu
banner61
TEMSA’dan İZULAŞ’a 16 Avenue teslimatı

Yeni otobüslerin hizmete alınması nedeniyle Gündoğdu Meydanı’nda 16 Haziran Salı günü bir tören düzenlendi. Törene İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İlçe belediye başkanları, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Buğra Gökçe, ESHOT Genel Müdürü Erhan Bey, İZULAŞ Genel Müdürü Arda Şekercioğlu, meclis üyeleri, belediye bürokratları Temsa Satış Müdürü İrfan Özsevim, Temsa İzmir yetkili bayii Yaşaroğlu Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Özkan katıldı.


TEMSA Satış Müdürü İrfan Özsevim ile Temsa İzmir bayisi Yaşaroğlu Otomotiv
Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Özkan Başkan Soyer’e dekotadan yapılmış
büyük sembolik otobüs anahtarı ve otobüs maketi verdi.Yerli üretime destek verdik 


Türkiye’nin yerli otobüs markası Temsa’dan alınan bu araçlar ile yerli üretime destek verdiklerini ve ülke ekonomisine katkı sunmayı amaçladıklarını vurgulayan Başkan Tunç Soyer, “Filoya katılan tüm otobüsler gibi 16 yeni otobüsümüz de Euro 6 emisyon standartlarına uygun olup karbon emisyonu konusunda İzmir’in ülkemizde öncü şehirlerinden biri olmasına katkı sağlıyor” dedi.52 otobüs daha geliyor

İZULAŞ A.Ş’nin İzmir’de toplu ulaşım konusunda çok önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Soyer; “İZULAŞ, bugün 290 şehir içi yolcu otobüsü ve 9 adet tur otobüsü ile karayolu ulaşımında hizmetlerine aralıksız devam ediyor. 290 adetlik Türkiye’nin en genç ve çevreci otobüs filosuna bugün 16 yeni otobüs daha ilave ederek araç sayısını 306’ya çıkartıyoruz. Benzer şekilde ESHOT Genel Müdürlüğümüz bünyesindeki yaklaşık 1600 araçlık filomuzu da her geçen gün arttırıyor, modern, çevreci ve konforlu yeni araçlarla İzmir’in toplu ulaşımını güçlendiriyoruz. 2020’ye girmeden hemen önce 30 Aralık’ta, 15 yeni solo otobüsü hizmete sunduk. Yine ESHOT Genel Müdürl&uuml ;ğümüz , Devlet Malzeme Ofisi’nden direkt alım ile 52 otobüs daha satın aldı. Bu araçlarımız da, yılsonuna kadar hizmete girecek” dedi.

Korona önlemleri alınıyor


Koronavirüs salgını nedeniyle İzmir’deki tüm toplu ulaşım araçlarımızda olduğu gibi bu otobüslerde de salgının yayılmasını önleyecek gerekli tüm tedbirlerin alındığını hatırlatan Bakan Soyer, “Pandeminin minimum hasarla atlatılması için düzenli olarak dezenfekte edilen otobüslerimizde ve diğer ulaşım araçlarımızda, tedbiri elden bırakmayacağız. Yolcularımızın da maske takarak hijyen ve güvenli mesafeye dikkat etmesi çok önemli” dedi.


Temsa Satış Müdürü İrfan Özsevim, tüm dünyanın Koronavirüs süreci nedeniyle zor bir dönem yaşadığını belirterek, “Bu süreçte insanların sağlıklı ulaşım hizmeti verilmesi büyük önem taşıyor. Koronavirüs süreci ile mücadelede devam ediyor. Eğer tedbiri elden bırakmaz isek bu süreci çok daha hızlı atlatabileceğiz” dedi.426 Temsa markalı otobüs İzmirlilere hizmet veriyor


İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin iştirak şirketi İZULAŞ’a 16 otobüs teslimatı gerçekleştirmenin mutluluğu içinde olduklarını belirten İrfan Özsevim, “ESHOT ve İZULAŞ bünyesinde son yapılan 16 adetlik Avenue teslimatıyla birlikte toplam iki şirketteki Temsa markalı otobüs sayısı 426’ya ulaştı. İki şirkette hizmet veren araçlar arasında en büyük parka sahip firmalardan biri olmak bize gurur veriyor. Bu seviyeye gelmek gerçekten hem araçlarımızın kalitesi hem de satış sonrası sürecimizle de büyük bir başarı elde ettiğimizin de göstergesi. Yaklaşık 7 yıldır da 20 kişilik Temsa ekibimiz de ESHOT ve İZULAŞ’a kesintisiz hizmet süreci için de destek veriyoruz. Yeni araçlarımızın İzmir halkına ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZULAŞ’a hayırlı, uğurlu olmasını diliyoruz” dedi.Başkan Tunç Soyer, 12 milyon 500 bin bedelle satın alınan 16 yerli otobüsü hizmete aldı.
Yeni otobüslerle birlikte İZULAŞ filosunun yaş ortalaması 5,5’e inerek Türkiye’nin en genç filolarından biri oldu.
Yeni otobüsler ağırlıklı olarak Karşıyaka ve Bornova’da hizmet verecek.


Satış sonrası hizmet sürecimizin de başarıda katkısı büyük


İZULAŞ’a araçların satışını gerçekleştiren Temsa İzmir yetkili bayii Yaşaroğlu Otomotiv’in Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Özkan da yaptığı açıklamada, “Gerçekten bugün ki tören bizim içinde mutluluk verici. Çünkü İzmir halkına en yüksek düzeyde konforlu hizmet verilmesini sağlayacak Avenue araçlarımızı bugün İZULAŞ’a teslim ediyoruz. Avenue araçlarımız sahip olduğu kalite ve dayanıklılık ile de, yakıt tüketiminde sağladığı avantajlar ilede işletme sürecinde memnuniyet yarattı. Satış sonrası hizmet sürecimizi de bugüne kadar başarıyla yürüttüğümüz için filodaki araç sayımız 426 adeti ulaştı. Ben de yeni Avenue araçlarımızın İzmir halkına, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZULAŞ’hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.İzmir’deki toplam otobüs 848 oldu


TEMSA tarafından üretilen 16 otobüsün de filoya katılması ile birlikte İZULAŞ’ın otobüs sayısı 306 oldu. ESHOT Genel Müdürlüğü bünyesindeki bin 542 otobüsle birlikte İzmir’de toplu ulaşımda hizmet veren otobüs sayısı bin 848’e çıktı.

 

    Yorumlar

E-Gazete
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 07 Temmuz 2020 Manşeti
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 07 Temmuz 2020 Manşeti
Arşiv