banner92

İSTAB: Kademeli Saat Projemiz hayata geçmek üzere

banner65

İSTAB Başkanı Turgay Gül, yıllardır gündeme getirdikleri Kademeli Saat Projesi’nin hayata geçirilmek üzere olmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek, “İSTAB olarak bu uygulamanın kamuya kazanımlarını uzun senelerdir anlatmaya çalıştık. Şu an Koronavirüs süreci ile kamunun gündemine girmiş olsa da bir an önce hayata geçirilmesi çok önemli. Ancak bu proje ile ilgili kamunun valiliğin, belediyenin sahadaki insanların da görüşünü alması, uygulamanın başarı düzeyini çok yükseltecektir. Ayrıca Kademeli Saat Uygulaması’nınkalıcı olacak şekilde programlandırılması, hayatın akışı içinde tam olarak yer alması kazanımlar açısından da çok önemli olacaktır” dedi.

banner74
SERVİS TAŞIMA 15.09.2020, 17:02 20.09.2020, 21:16 Taşıma Dünyası
İSTAB: Kademeli Saat Projemiz hayata geçmek üzere
banner95

İstanbul Taşımacılar Birliği Derneği (İSTAB) Başkanı Turgay Gül, Koronavirüs süreciyle birlikte son dönemde kamunun gündemine giren Kademeli Saat Uygulaması’nı İSTAB olarak, yıllardır talep ettiklerini belirterek, “Kademeli Saat Uygulaması tam anlamıyla bir İSTAB projesidir. Şu an Kademeli Saat Uygulaması kamunun gündemine Koronavirüs süreci ile birlikte girmiş durumdaancak İSTAB olarak yıllardır, kamu tarafına hem İTO, hem TOBB aracılığıyla bu uygulamanın hem trafik akışına, hem ekonomiye faydalarının çok büyük olacağını söyledik, raporlarımızla da bunu aktardık.Koronavirüs ile birlikte sağlıklı ulaşım içinde önemli bir proje olduğu ortaya çıktı. Şimdi bu uygulamanın bir an önce hayata geçmesini bekliyoruz. Bu uygulama ile ilgili Taşıma Dünyası da bu konudaki görüşlerimizi sık sık dile getirdi ” dedi.

Tüm çalışanları kapsayacak

Kademeli Saat Uygulaması ile ilgili ilk adımın Ankara’dan geldiğini de belirten Turgay Gül, “ Ankara Valiliği kamu çalışanlarına yönelik 4 farklı mesai uygulaması açıkladı. İstanbul Valiliği ise oluşturdukları komisyon ile yapılan çalışmada bu uygulamanın tüm çalışanları kamu ve özel sektörü kapsayacağını belirtiyor. Biz de kamu ve özel sektörü kapsayan bir uygulamanın çok daha doğru sonuçlar getireceğine inanıyoruz. Okullar tam anlamıyla açılmamış olsa bile okulları da kapsayacak bir çalışmanın da olması çok büyük önem taşıyor” dedi.

Sayın Valiye İSTAB olarak da görüşümüzü aktarmak istiyoruz

banner97
İstanbul Valiliği’ne, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne yine İTO ve TOBB yönetimi aracılığıyla uygulamanın nasıl olacağına yönelik görüşleri aktardıklarını belirten İSTAB Başkanı Turgay Gül, “Biz yinede Sayın Valimiz Ali Yerlikaya ile uygulamanın nihai kararı verilmeden önce bir araya gelerek, sahanın beklentilerini ilk ağızdan aktarmak istiyoruz.  Bilgi ve birikimlerimizi yazılı olarak hem valiliğe, hemde belediyeye aktardık. Ancak uygulamanın tam anlamıyla sonuç vermesi ve olumlu yansımalarının kısa sürede alınması sahada olanların da görüşlerini aktarması ile mümkün olacaktır. Uygulama hayata geçtikten sonra hatalı yerleri düzeltmek çok daha sancılı oluyor. Bunun önüne geçmek için Sayın Valimizden randevu talebimiz oldu. Şimdi davet bekliyoruz” dedi. 

Kademeli Saat kalıcı olmalı

İSTAB Başkanı Turgay Gül, Kademeli Saat Uygulaması’nın sadece Koronavirüs sürecinde uygulanacak bir proje olarak ele alınmaması gerektiğini de vurgulayarak, “Biz bu uygulamanın Koronavirüs süreci sonrasında da devam etmesinin sosyal hayat, trafik akışı ve ekonomik kazanımlarının da sonuçlarının iyi görülürek kalıcı hale getirilmesini bekliyoruz” dedi.   

1 yıllık erteleme de doğru oldu 

İSTAB Başkanı Turgay Gül, son olarak okul taşıtlarından istenen kamera, sensör zorunluluğu ile şoförlerden istenen mesleki yeterlilik belgesi şartının 1 yıl ertelenmesinin de olumlu bir gelişme olduğunu belirtti
 

Yorumlar (0)
banner92
9
açık