banner92

Öz Uludağ Turizm’den 15 Sprinter yatırımı

Bu yıl 20’inci yılını kutlayan Öz Uludağ Turizm yeni yatırımlarla filosunu büyütmeye devam ediyor. Mercedes-Benz Otomotiv Hafif Ticari Araçlar, 15 adet Mercedes-Benz Sprinter’ı Gülsoy Otomotiv’in Florya’daki lokasyonunda düzenlenen tören ile Öz Uludağ Turizm’e teslim etti.

banner113
SERVİS TAŞIMA 02.10.2020, 17:31 02.10.2020, 18:07 Erkan YILMAZ
Öz Uludağ Turizm’den 15 Sprinter yatırımı
banner95
İstanbul’da servis taşımacılığı alanında faaliyet gösteren Öz Uludağ Turizm, yeni araç alımında tercihini Mercedes-Benz Sprinter’dan yana kullandı. 14 adet Mercedes-Benz Sprinter Okul 16+1 ve 1 adet Mercedes-Benz Sprinter Okul 18+1 ile filosunu yenileyen Öz Uludağ Turizm, Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’in sağladığı avantajlı kredi imkânlarından faydalandı.

Mercedes-Benz Gülsoy Otomotiv’in Florya lokasyonunda gerçekleştirilen törende araçlar, Mercedes Benz Otomotiv Hafif Ticari Araçlar Ürün Grubu İcra Kurulu Üyesi Tufan Akdeniz, Mercedes Benz Otomotiv Hafif Ticari Araçlar Satış Müdürü Serdar Yaprak, Mercedes Benz Otomotiv Hafif Ticari Araçlar Hafif Ticari Araçlar Certified Satış Müdürü Faruk Özer, Gülsoy Otomotiv Genel Müdürü İsmet Emre Gülsoy ve Gülsoy Otomotiv Hafif Ticari Araçlar Müdürü Ebru Taşkın Kocagil tarafından Öz Uludağ Turizm’in ortakları Baki Uludağ ve Metin Uludağ’a teslim edildi.

Gülsoy Otomotiv Hafif Ticari Araçlar Müdürü Ebru Taşkın Kocagil, Hafif Ticari Araçlar Satış Müdürü Serdar Yaprak, Öz Uludağ Turizm ortağı Baki Uludağ, Mercedes Benz Otomotiv Hafif Ticari Araçlar Ürün Grubu İcra Kurulu Üyesi Tufan Akdeniz, Öz Uludağ Turizm ortağı Metin Uludağ, Gülsoy Otomotiv Genel Müdürü İsmet Emre Gülsoy, Hafif Ticari Araçlar Certified Satış Müdürü Faruk Özer


Öz Uludağ Turizm ortağı Baki Uludağ, Mercedes Benz Otomotiv Hafif Ticari Araçlar Ürün Grubu İcra Kurulu Üyesi Tufan Akdeniz, Öz Uludağ Turizm ortağı Metin Uludağ

Sprinter konfor ve güvenlik arayanların ilk tercihi olmaya devam ediyor

Mercedes Benz Otomotiv Tic. ve Hiz. A.Ş. Hafif Ticari Araçlar İcra Kurulu Üyesi Tufan Akdeniz: “2019 yılında segmentinin en fazla tercih edilen aracı olan Sprinter, 2020 yılında da yolcu taşımacılığında konfor ve güvenlik arayanların ilk tercihi olmayı sürdürüyor. Tüm müşterilerimize, kişiye özel olarak sunduğumuz finansman koşulları ve üstün satış sonrası hizmetlerimizle sürdürülebilir bir iş ortağı oluyoruz. Öz Uludağ Turizm gibi, İstanbul’da, alanında kendini ispatlamış ve yükseleşini sürdüren şirketlere desteğimiz her zaman olacaktır. Filosunu Mercedes-Benz Sprinter ile gençleştiren Öz Uludağ Turizm’in yeni araçlarının şirketlerine hayırlı olmasını diliyor, şirket ortakları Baki Uludağ ve Metin Uludağ başta olmak üzere, tüm Gülsoy Otomotiv çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Oloğanüstü süreçlere hazırlıklı olduk ve fırsatları değerlendirdik

Öz Uludağ Turizm Şirket Ortağı Metin Uludağ: “20’nci kuruluş yılımızı yaşadığımız bu yılda, böylesine önemli bir yatırımı gerçekleştirebiliyor olmak çok değerli. Tüm dünyanın, ülke ekonomilerinin ve sektörümüzün pandemi sürecinde geçirdiği bu zorlu dönemde, şirketimizin operasyonel kuvvetini ve iş yapışındaki kaliteye verdiğimiz önemi üst seviyede göstermiş olduk. Kısa ve uzun vadede gerçekleştirebilir doğru hedefleri koyduk. Olağandışı süreçlere hazırlıklı olduk, bu süreçten de kuvvetli çıkacağımıza inandık ve fırsatları değerlendirdik. Müşterilerimizin beklentilerini doğru analiz ettik ve üst yönetimimizden sahadaki şoför arkadaşlarımıza kadar gelen talepleri en iyi koşullarda cevaplandırdık. Yapmış olduğumuz bu satınalma ile mevcut filomuzun gençleştirilmesi ve ilave kapasitemizin arttırılmasına önemli katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Üst seviyede güvenlik ve kalite anlayışını, işimizin her sürecinde ön planda tutan şirketimiz, tercihini aynı vizyon ile kendini ispatlamış Mercedes-Benz Sprinter araçlardan yana kullanmıştır. Başta Mercedes-Benz yetkilileri olmak üzere Gülsoy Otomotiv yöneticileri ve bu alımı gerçekleştirmemizde uygun kredi imkânları sağlayan Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’e teşekkürlerimi sunuyor, araçlarımızın hem şirketimize hem de Mercedes-Benz ailesine hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Öz Uludağ Turizm ortağı Baki Uludağ, Gülsoy Otomotiv Genel Müdürü İsmet Emre Gülsoy, Öz Uludağ Turizm ortağı Metin Uludağ

Finansman ve satış sonrası imkanlar işimizi sürdürülebilir kıldı

Öz Uludağ Turizm Şirket Ortağı Baki Uludağ: “2020’de 20’nci yılını kutladığımız şirketimiz, Mercedes-Benz ile olan iş birliğimiz döneminde büyümesini sürdürdü. 2020 model Mercedes-Benz Sprinter okul servislerimiz ile filomuzu gençleştirdik. Tüm bu süreç boyunca hem Mercedes-Benz yetkilileri hem de Gülsoy Otomotiv yöneticileri işlerimizi sürdürülebilir kılmamızı sağlayan finansman ve satış sonrası imkânları sağladılar. Bu anlamda kendilerine teşekkür ediyoruz ve inanıyoruz ki iş birliğimiz önümüzdeki dönemlerde de devam edecektir” dedi.

Taşıma Dünyası’na özel açıklamalar

Öz Uludağ Turizm şirket ortağı Metin Uludağ ile telefon üzerinden bir söyleşi gerçekleştirdik. Metin Uludağ, 15 Sprinter yatırımı ve sektördeki gelişmelerle ilgili Taşıma Dünyası’na özel açıklamalarda bulundu.

Yeni yatırım bu koşullarda radikal görünebilir

Yaşanan bu zorlu süreçte 15 Sprinter yatırımına yönelik değerlendirmelerde bulunan Metin Uludağ şunları söyledi: Öncelikle bizim Pandemi’nin başında şirket olarak bir öngörümüz vardı. Bu öngörü çerçevesinde tahminlerimizde tuttu. Pandemi sonrasında oluşabilecek arz ve bu arza verebileceğimiz cevabı da öngörmeye çalıştık. Hem araçlarımızın gençleşmesi, hem de ek kapasite artışı ile bize katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bu kapsamda bu adımı attık. Koşullar ve ekonomik göstergeler biraz bunun radikal bir karar olduğunu gösterebilir ama biz bu kararı almıştık, doğru olduğuna da inanıyoruz kendi açımızdan. Hem bize hem sektörümüze, hem de bileşenlerimize hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Yüzde 11.50 zam oranı yeterli değil

Metin Uludağ'dan geçtiğimiz hafta açıklanan İstanbul’daki okul ve personel zam oranına yönelik de düşüncelerini aldık: Yüzde 11.50 zam oranını yeterli bulmuyorum. Mart ayından bu yana özellikle okul taşımacılığı alanındaki araçlarımız yattı. Ek iş olarak değerlendiriyorduk ama ek işde alamadı. Sektörde biriken sıkıntılar var. Araçlar yattığı halde bandrolünü, sigortasını, vergisini ödemek zorunda kaldık. Sektörde çok ciddi bir mağduriyet var. Verilen zam da sektörümüzü tatmin etmemiştir. En az yüzde 15-17 bandında olmalıydı. Reel piyasadaki enflasyon ve maliyet artışlarının karşılığı bu değil. Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü böyle bir karar verdi. Buna saygı gösteriyoruz.”

Meslek liselerinde yüz yüze eğitim için ilk odumlu adım

Uzun süredir servisçilerin beklediği yüz yüze eğitimde Milli Eğitim Bakanlığı’nın mesleki liselerde 5 Ekim’de başlayacağına yönelik yaptığı duyurunun hayatın normalleşmesine yönelik olumlu bir adım olduğunu da belirten Metin Uludağ, “Eğitim ekonominin canlanması için çok önemli bir lokomatif. Birçok eğitim kurumunun sıkıntıda olduğunu duyuyoruz, şahit olduklarımızda var. Dolayısıyla eğitimin bir an önce normal yapısına dönmesini bekliyoruz. Meslek liseleri ile ilgili atılmış bu adım doğrudur. Okullarımızın ve servis araçlarımızın güvenlik ve hijyen noktasında oluşabilecek ihtiyaca cevap verebileceğine inanıyorum. Araçlarımız güvenli. Araçlarımıza binen öğrenci ve aracı kullanan şoför sabit. Ben taşıma boyutunda bir risk olmadığını görüyorum. Bu noktada şoförlerimiz ve hosteslerimiz de gerekli eğitimlerden geçti” dedi.

Okul taşımacıları yeterli kapasite ile çalışamazsa maliyetimiz artar

Daha düşük kapasite ile öğrencilerin taşınmasına yönelik taleplerin de olduğunu belirten Metin Uludağ, “Ama benim çekincem yeterli kapasite de taşıma yapılamaz ise, taşıma boyutunda şehirlerarası otobüslerin de yaşadığı verimsiz çalışma şekli okul taşımacılığına da yansır ise daha büyük bir maliyet söz konusu” dedi.

Personel taşımacılığı tarafında kapasitemiz yüzde 90’ların üzerinde

Personel taşımacılığı tarafında evden çalışma sürecinin kendi şirketleri açısından çok olumsuz bir durum oluşturmadığını da vurgulayan Metin Uludağ, “Bizim personel tarafında kapasitemiz yüzde 90’ların üstünde. Bunda en büyük etken ise hizmet verdiğimiz şirketlerin üretim tarafında olmaları. Bir iki şirket var, evden çalışma sürecinde olan ama bu süreçte de biraz da pandeminin seyri belli edecek. Bu noktada biraz tedbirlere öncelik vermeye devam etmeliyiz. Rehavete kapılmamak gerekiyor. Bu bize de moral verecek. Hava koşullarının soğuması ile birlikte olumsuz bir gelişme olmaz ise önümüzdeki dönemde biraz daha normalleşme bekliyorum. Her halükarda bunun 2021 baharında olacağını düşünüyorum. Daha düşük kapasite ile personeli taşımamı isteyen şirketler var. Buna yönelikte ek araç isteyen şirketler noktasında şanslıyız. Bunun bedelini de ödüyorlar” dedi.

Yorumlar (0)
banner92
2
az bulutlu