Servisçiye Müjde

TŞOF’un çabaları sonuç verdi. Okul servis araçlarında bulunması zorunlu hale getirilen ve mevcut araçların 3 Eylül 2018 tarihine kadar sensör ve 3 noktalı emniyet kemeri bulunmasına yönelik uygulama bir yıl erteleniyor.

10 Ağustos 2018 Cuma 14:59
Bu haber 17990 kez okundu
Servisçiye Müjde

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın’dan servisçileri çok mutlu edecek bir haber geldi. Apaydın’ın, Bakanlık nezdinde yaptığı girişimler sonuç verdi. Sensör ve üç noktalı emniyet kemeri düzenlemesinde bir yıl erteleme geliyor.Servisçi rahat nefes alacak
Apaydın yaptığı açıklamada, “Büyük maliyetler oluşturan, okul taşımacılığı yapan servisçi meslektaşlarımızı büyük sıkıntıya sokan, ayrıca tüm araçların da dönüşümü için yeterli bir süre bulunmayan bu düzenlemeye bir yıl erteleme geliyor. Bu donanımları araçlara monte edecek şirketler bile henüz belli değil. 3 Eylül 2018 tarihinde servis sektöründe yaşanacak kaos ortamı yaptığımız girişimler neticesinde engellendi. Servis araçlarında sensör donanımı ve üç noktalı emniyet kemeri bir yıl boyunca sorulmayacak. Gelecek hafta bu düzenlemenin yayınlanmasını bekliyoruz. Düzenleme yayınladığında servisçiler rahat bir nefes alacak” dedi.

Son tarih 3 Eylül 2018
25 Ekim 2017’de yayınlanan Okul Servis Araçları Yönetmeliği ile servis araçlarında, oturmaya duyarlı sensörlar, 3 noktalı emniyet kemeri, kayıt cihazı ile iç mekanı gösteren beyaz cam zorunluluklarını, 3 Eylül 2018´e kadar hayata geçirme zorunluluğu getirilmişti.

    Yorumlar

E-Gazete
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 28 Ocak 2019 Manşeti
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 28 Ocak 2019 Manşeti
Arşiv