banner92

Ford Trucks Yılın Platin Sürücüleri’ni belirledi

Ford Sürüş Akademisinde, yakıt ekonomisi, güvenli sürüş ve ileri sürüş becerileri konularında eğitim alan çekici ve kamyon filo müşterileri arasında yapılan yarışma ile yılın sürücüleri seçildi.

banner113
TAŞITLAR 21.03.2013, 17:46 21.03.2013, 18:23
Ford Trucks Yılın Platin Sürücüleri’ni belirledi
banner95
Ford Sürüş Akademisi’nde Çekici ve kamyon filosu sürücülerine ekonomik, emniyetli ve güvenli seyahat etmeleri amacıyla Ford Sürüş Akademisi’nde verilen ileri sürüş eğitimleri ardından belirlenen en başarılı sürücüleri arasında yapılan yarışma sonucunda, Platin Sürücü ödülünü kamyon kategorisinde Kozaklılar firmasından Cumhur Bircan, çekici kategorisinde ise TLS Lojistik’ten Zait Şengül kazandı. Yarışmaya, eğitim alan toplam 511 sürücü arasından başarıları ile “Altın Sürücü” unvanını elde eden 17 sürücü katılım sağladı.

Kamyon ve Çekici olmak üzere 2 ayrı kategoride yapılan yarışmada, sürücüler yazılı sınav, ekonomik ve güvenli sürüş ile ileri sürüş yetenekleri konusunda çeşitli testlerle beceri ve bilgilerini sergiledi. Yarışma; sürüş yetenekleri, geri park, yanal park, düz çizgi geçişi, şerit değiştirme, genişlik tahmini, nokta duruşu etaplarından oluşturuldu. Ekonomik sürüşler, Ford Trucks’ın Filobil-Filo Yönetim Sistemi ile donatılmış 1846T 460PS E5 otomatik şanzımanlı ve intarderlı, tenteli dorseli çekiciler ve 4136 D 6x4 damperli inşaat kamyonları ile gerçekleştirildi. Değerlendirme Filobil’den alınan ortalama yakıt tüketimi, etap tamamlama süreleri, sürüş hızları ve sürüş ihlalleri değerlendirilerek yapıldı.

Kamyon kategorisinde Kozaklılar firmasından Cumhur Bircan birinci, Erkayalar’dan Abdullah Erkaya ikinci, Özkan Mühendislik’ten Cengizhan Öziş üçüncü oldu. Çekici kategorisinde ise TLS Lojistik’ten Zait Şengül birinci, Yalım Grup’tan Ali Nar ikinci, Umutcan Ticaret’ten Hakkı Sak üçüncülüğü kazandı.

Tufan Altuğ: 511 sürücüye eğitim

Ford Otosan Kamyon Birimi Pazarlama Müdür Yardımcısı Tufan Altuğ, Ford Sürüş Akademisi’nin 2012 yılında 511 sürücüye eğitim verdiğini söyledi. Ford Sürüş Akademisi’nin Ağustos ayında iki yılı geride bırakacağını ifade eden Altuğ bu eğitimler ile firmaları ve şoförleri ekonomik sürüş konusunda bilgilendirdiklerini söyledi. 70 puanın üzerinde alan sürücülere altın sürücü sertifikasını verdik. Ekonomik araç kullanan, çevreye zarar vermeden, en ideal sürücüyü ortaya çıkarabilmek için çalışıyoruz. Dolayısıyla sürücüler daha az balata aşımı, lastik aşımı gerçekleştiriyorlar. Böylece, araçların ömrü uzadığında, bu firmalarında uzun dönemde işletme maliyetini düşürmüş oluyor. Yakıt tasarrufu ve araç ömrünün uzaması ile milli ekonomiye katma değer sağlamış oluyoruz” diye konuştu. 

Firmaların çözüm ortağı oluyoruz 

Altuğ, bu eğitimlerle müşterilerinin uzun dönemli çözüm ortağı olmayı hedeflediklerini belirterek şunları söyledi: “Araç satışından sonra da, aracın uzun dönemde kullanım ömrü boyunca da, çözüm ortağı olmayı hedefliyoruz. Firmaların en verimli şekilde filolarını, araçlarını yönetmede yardımcı oluyoruz” 

Motive edebilmeyi amaçlıyoruz


Ford Sürüş Akademisi eğitmenlerinden Cankat Hurmoğlu ise, sürücüleri eğitim alanında araçları ne kadar ekonomik kullanabildiklerini test ettiklerini belirterek, “Buradaki testler sonucunda en ekonomik araç kullanabilen, iyi aracını, manevrasını yaptırabilen, aracın genişliklerini, büyüklüğünü, uzunluğunu en iyi bilen, sürücüleri seçebilmek, onları biraz daha motive edebilmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Hediyeler

Yarışma sonucunda her iki kategoride birinci olan firmalara 4 adet Lassa marka lastik ve 2 adet Bandag kaplama, ikincilerine 2 adet Lassa marka lastik ve 2 adet Bandag kaplama, üçüncülerine 2 adet Bandag kaplama hediye edildi. Her iki kategoride birinci olan sürücülere ise Yapı Kredi Bankası tarafından 1.500 TL, ikincilere 1.000 TL, üçüncülere ise 500 TL değerinde Migros Hediye Çeki verildi.

Brisa  Sponsor

Lassa ve Bandag markalarıyla yarışmanın ana sponsorluğunu üstlenen Brisa, yakıt tasarrufu ve uzun lastik ömrü ile ekonomik sürüşe;  üstün teknolojisi ile de güvenli sürüşe katkı sağlayan lastikleriyle sektörde fark yaratıyor. Güvenli ve ekonomik sürüş için lastik kalitesinin tek başına yeterli olmadığına ve sürücülerin lastiklerine iyi bakmaları gerektiğine de dikkat çeken Ford yetkilileri, Ford Sürüş Akademisi tarafından bu doğrultuda yapılan eğitimlerin önemini vurguluyor.

Bandag markası tarafından sunulan kaplama hizmetleri, filolar için sağladığı tasarrufun yanı sıra atıkları azaltarak çevrenin korunmasına da katkıda bulunuyor.
Yorumlar (0)
banner92
8
parçalı bulutlu