Allison Transmission, Walker Die Casting'i Satın Aldı

Orta ve ağır hizmet tipi tam otomatik şanzımanların en büyük global üreticisi olan Allison Transmission Holdings Inc. (NYSE: ALSN), ABD’de bulunan Tennessee merkezli Walker Die Casting ve Alabama merkezli C&R Tool and Engineering şirketlerinin varlıklarını ve belirli yükümlülüklerini aldığını açıkladı.

10 Eylül 2019 Salı 14:50
Bu haber 3096 kez okundu
banner61
 Allison Transmission, Walker Die Casting'i Satın Aldı
Allison Transmission Başkanı ve CEO'su David S. Graziosi, konu ile ilgili olarak; “Walker Die Casting ve C&R Tool and Engineering satın alımlarını paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Walker’ın ürünleri, otoyol şanzımanlarımızın üretiminde ve kalitesinde kritik bir bileşendir. Yeni girişimimizle bu iş alanını büyütmeyi ve Robert Walker'ın 1958'de kurduğu mirası sürdürmeyi planlıyoruz” diye belirtti.
 
Alüminyum döküm parçaları üreten Walker, 20 yıldan beri Allison Transmission tedarikçisi. Walker ailesi, şirketlerinin satış kararını aldıklarında hali hazırda karayolu şanzıman ürünleri için gerekli bileşenleri sağladıkları Allison'ın talebini memnuniyet ile karşıladı. Allison, 60 yıllık şirketin mirasını sürdürmeye devam edecek. C&R Tool and Engineering ise Walker ve diğer firmalarda kullanılan metal işleme aletlerinin lider tedarikçisi olarak ürün ve hizmet sunuyor.
 
Walker Die Casting ve C&R Tool and Engineering, kendi lokasyonlarında çalışmaya devam ederek Allison Transmission fabrikaları olarak işletilecek. Yüzlerce kişiyi istihdam eden Walker Die Casting, Lewisburg'daki en büyük ikinci işveren olmayı sürdürecek.
 
Walker Die Casting Başkanı ve Kurucusu John Walker açıklamasında; “Yaptığınız işi bırakmak her zaman zor olsa da, Allison Transmission ile emin ellerde olmasından gurur duyuyoruz” diyor.
 
Allison, Walker Die Casting ve C&R Tool and Engineering varlıkları için yaklaşık 103 milyon dolar yatırım gerçekleştirdi. Allison satın alımları ile kısa vadede mevcut mali yıl kazançları üzerinde önemli bir etkisi olması beklenmediği belirtiliyor.

Walker Die Casting Hakkında
Walker Die Casting, Inc. (“Walker”), 1958'den bu yana yüksek kaliteli alüminyum dökümler üreten kar amaçlı bir Tennessee şirketidir. Walker’ın merkezi Lewisburg, Tennessee'de yer almaktadır. Lewisburg tesisi, çeşitli otomobil parçaları, ticari araç parçaları ve dıştan takma motor parçalarında kullanılmak üzere Amerika Birleşik Devletleri ve diğer ülkelerdeki müşteriler için döküm üretmektedir.
 
C&R Tool and Engineering Hakkında
C&R Tool and Engineering, Inc. en son teknoloji ve süreçleri kullanarak döküm kalıpları ve takımları üretmektedir. 1956'da kurulan şirketin merkezi Muscle Shoals, Alabama'da bulunuyor.


Allison Transmission Başkanı ve CEO'su David S. Graziosi

    Yorumlar

E-Gazete
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 29 Temmuz 2020 Manşeti
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 29 Temmuz 2020 Manşeti
Arşiv