Otomotiv sanayisinin acı kaybı

Türk Otomotiv Sanayi’nin en bilinen yüzlerinden, Otomotiv Sanayii Derneği Eski Genel Sekreteri Prof. Dr. Ercan Tezer 4 Temmuz Perşembe akşamı hayata gözlerini yumdu. Ercan Tezer, 6 Temmuz Cumartesi günü Karacaahmet Şakiirin Camii'nde kılınacak ikindi namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verildi.

05 Temmuz 2019 Cuma 11:50
Bu haber 4764 kez okundu
Otomotiv sanayisinin acı kaybı

Otomotiv Sanayi Derneği’ndeki 23 yıllık görevinin ardından Prof. Dr. Ercan Tezer, 17 Şubat 2015 tarihinde emekli olmuştu.

OSD Genel Sekreterlik görevine 1992 yılında başlayan Prof. Dr. Tezer, aralıksız olarak 23 yıl süreyle bu görevi sürdürerek ender görülen bir başarıya da imza att. Prof. Dr. Tezer, Otomotiv Sanayiinin yeniden yapılanarak uluslararası alanda bugünkü konumuna gelmesiyle sonuçlanan sürecin aktif bir üyesi olarak sektöre çok kıymetli hizmetlerde bulundu...

Prof.Dr. Ercan Tezer, 1960 yılında Ankara Üniversitesi’nden mezun oldu ve aynı üniversitenin tarım makineleri bölümünde akademik çalışmalarını tamamladı. 1969–1983 yılları arasında Çukurova Üniversitesinde aynı bilim dalında Bölüm Başkanlığı ve akademik görevlerini sürdürdü. Dekanlık ve Rektör Yardımcılığı gibi görevlerle de geçen Üniversitelerdeki 23 yıllık hizmetten sonra 1983 yılında ayrılarak otomotiv sanayine geçti.
1983–1990 yılları arasında Ford Traktör fabrikasında Genel Müdür ve Daimler Benz Türkiye’de Pazarlama Direktörü olarak çalışan Prof.Dr. Ercan Tezer, 1992 yılında Otomotiv Sanayi Derneği’nde göreve başladı.Prof. Dr. Ercan Tezer otomotiv sanayimizi ilgilendiren birçok alanda stratejik rapor çalışmalarında doğrudan yer aldı.
Prof.Dr.Tezer, 2005 yılında da 2 yıl için, OSD’ni temsil ettiği (OICA) Uluslararası Otomotiv Sanayii Birliği’nde Başkan Yardımcısı görevine seçildi. Prof.Tezer 2011 yılında yeniden bu kere 3 yıllık süre için OICA Başkan Yardımcılığına seçilmişti Otomotiv Sanayi Derneği’ndeki 23 yıllık görevinin ardından Prof. Dr. Ercan Tezer 17 Şubat 2015 tarihinde emekli olmuştu.

Taşıma Dünyası olarak bizde Prof. Dr. Ercan Tezer’e Allah’tan Rahmet, ailesine, yakınlarına ve otomotiv sanayisine başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz.
 

    Yorumlar

E-Gazete
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 13 Kasım 2019 Manşeti
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 13 Kasım 2019 Manşeti
Arşiv