banner92

Kardeş Otomotiv, TIRSAN Yetkili Servisi oldu

ADR’li Araçların Periyodik ve Ara Kontrollerini Yapma yetkisi aldı

banner113
BAKIM VE SERVİS 01.05.2013, 16:24 01.05.2013, 16:34
Kardeş Otomotiv, TIRSAN Yetkili Servisi oldu
banner100
banner95
TIRSAN Treyler Adapazarı Yetkili Servisi Kardeş Otomotiv, TÜV SÜD Türkiye tarafından  ‘tankerlerin periyodik ve ara kontrollerinin ADR kurallarına uygunluğunu’ kontrol ve test edebilme konularında yetkilendirildi. 
  
Teknik donanım ve tüm diğer alt yapı çalışmalarını tamamlayan TIRSAN Treyler Yetkili Servisi Kardeş Otomotiv Mart 2013 itibariyle ADR’li tankerlerin periyodik ve ara kontrollerini yapmaya başladı. TÜV SÜD Türkiye tarafından verilen özel eğitimlerini tamamlayan ve sertifikalarını almaya hak kazanan altı personel ile bu hizmetleri verecek olan Kardeş Otomotiv Adapazarı Adliye Köyü Meşelik Mevkiindedir.   

Kardeş Otomotiv Genel Müdürü Mehmet Kardeş konuyla ilgili yaptığı açıklamada Türkiye’de bu konuda hizmet verecek ikinci yetkili servis olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek ‘ADR Mevzuatına uygun üretilmiş araçların her üç yılda bir muayeneden geçerek ADR’ye uygunluk belgelerinin uzatılması gerekmektedir. TÜV SÜD Türkiye’nin denetim yetkilisi nezaretinde yaptığımız hizmet ile araçların sertifikalarını uzatma yetkisine sahibiz. Tamir, hidrostatik test, pnömatik test, kaynak faaliyetleri, modifikasyon, NDT faaliyetleri ve fonksiyon testlerinin farklı çap ve hacimlerdeki yol tankerleri üzerinde uygulanması çalışmaları konularında servisimiz yetki sertifikasına sahiptir. Marka farkı gözetmeksizin ADR Mevzuatına uygun üretilmiş tüm tankerlere hizmet vermekteyiz. Randevu ile gelen tankerlerin test ve kontrollerini bir günde tamamlayarak belge süresini uzatılabilmekteyiz’ dedi. 

Mehmet Kardeş ADR mevzuatı uygulamalarında 1 Ocak 2014 itibariyle sektöre yönelik cezai yaptırımların eksiksiz uygulanacak olması sayesinde gelişimin hız kazanacağını ve ADR’li araçların sektörde artacağını dile getirdi.
Yorumlar (0)
banner92
-1
açık