biletall.com ödüle layık görüldü

Türkiye’yi temsil edecek şirketler arasında biletall.com da yerini aldı. 2018 yılında 7,5 milyondan fazla işlem yapılan portal, 200 otobüs firması, 500 yerli ve yabancı havayolu şirketi, feribot ile tren biletlerini tek potada buluşturuyor.

11 Şubat 2019 Pazartesi 11:35
Bu haber 2269 kez okundu
biletall.com ödüle layık görüldü
Denetim şirketi Deloitte, ‘Teknoloji Fast 50’ programının Türkiye ayağını açıkladı. Listede yer alan şirketler Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’yı kapsayan EMEA Fast 500 Programı’na da aday olarak Türkiye’yi temsil edecekler. Bu şirketler arasında biletall.com da yerini aldı. 2018 yılında 7,5 milyondan fazla işlem yapılan portal, 200 otobüs firması, 500 yerli ve yabancı havayolu şirketi, feribot ile tren biletlerini tek potada buluşturuyor. 

2006 yılında, “Ulusal Bilet Dağıtım Sistemi” TÜBİTAK projesi ile kurulan biletall, her geçen yıl hem yurtiçi hem de yurtdışında dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Ödüllerine bir yenisini eklediklerini belirten biletall.com CEO’su Yaşar Çelik, Anadolu’nun uğruna inandıklarını söyledi: “Aldığımız bu ödül ile başarımızı taçlandırdık. Biletall’ı kurmadan önce grup şirketimiz İpek Bilgisayar şehirlerarası otobüs firmalarına yazılım hizmeti sağlıyordu. Dolayısıyla sektörün bizzat içerisindeydik. Vatandaşların ve firmaların sıkıntılarını biliyorduk. E- ticaretin yeni yeni başladığı yıllarda teknolojinin sunduğu fırsatları kullanarak böyle bir projeye imza attık. Portal, bilet satış ve rezervasyon işlemlerini gerçekleştirdiği firmaların hem operasyon, hem muhasebe, hem de yazılım süreçlerini kolaylaştırırken firmaları internet üzerinden tüm dünyada erişilebilir olarak, sıfır maliyet ile binlerce satış noktasında milyonlarca kişiye ulaştırıyor. Biletall.com olarak 2019 yılının ilk günlerinde,  Uzak Rota Seyahat Teknoloji Ödülleri’nde ‘Yılın Seyahat Uygulaması’ kategorisinde birincilik, iki kategoride de ikincilik ödülü aldık. Ayrıca, SunExpress Orta Anadolu Web Satış Birincisi ve Egypt Air 2017 – 2018 yılları için ‘Türkiye En Fazla Satış Yapan ilk 10 Acente’ ödüllerini de aldık.” ■

    Yorumlar

banner50
E-Gazete
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 12 Temmuz 2019 Manşeti
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 12 Temmuz 2019 Manşeti
Arşiv