Turizmde haksız rekabeti önleyecek proje

TÜRSAB güvencesi ile uygulamaya geçirilen TÜRSAB Rota projesi, turizmde kayıt dışı ekonomiyi bitirmesi hedeflenen bir dijital hamle projesi olarak lanse edildi. Projenin amacının kaçak acenta faaliyetlerine karşı mücadele ederek haksız rekabeti önlemek ve turizm sektörü ile seyahat acentalığı mesleğine kâr amacı gütmeksizin katkı sağlamak olduğu açıklandı.

01 Kasım 2019 Cuma 10:09
Bu haber 12191 kez okundu
Turizmde haksız rekabeti önleyecek proje
TÜRSAB, bir ilke daha imza atarak, iç turizm pazarını hareketlendirmek için ezberleri bozacak dev bir dijital projeyi hayata geçiriyor. Tek tuşla Türkiye genelinde binlerce acentaya ulaşmayı sağlayacak “TÜRSAB Rota Projesi” başlıyor. TÜRSAB üyesi bölge acentalarına büyük katkı sağlayacak proje, seyahat severlere TÜRSAB güvencesiyle güvenilir, uygun ve çok farklı tur paketleri sunulmasına aracılık edecek ve yepyeni imkanlar sunacak.

Turizm sektörünün en köklü kurumu olan Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), turizm sektöründe büyük ses getirecek dev bir dijital projeye imza atarak, ‘TÜRSAB Rota’ projesini hayata geçirdi.

TÜRSAB Rota projesi; dijital dönüşüm çağında, gelişen ve değişen dünyaya ayak uydurmayı daha da kolaylaştırmak için eşsiz güzelliklere sahip olan Türkiye'nin her köşesindeki farklı ve özgün tur ve seyahat seçeneklerini üyeleri aracılığıyla tüketicilere sunacak. Proje kapsamında, binlerce acenta, Türkiye’nin her bölgesinden birbirinden farklı binlerce tur paketini platform üzerinden paylaşmış olacak. Kayıt dışını bitirebilecek nitelikteki bu projeyle kısa vadede ülke ekonomisine 5 milyar TL’nin üzerinde ek katkı sunulması hedefleniyor.

Tek tıkla binlerce acentanın ürününe ulaşma imkanı
Son iki yılda birçok önemli projeyi hayata geçiren TÜRSAB, paket turlardan oluşan adeta bir pazar yeri kuracak ve “TÜRSAB Rota” projesi ile üyelerine büyük imkanlar sağlayacak. TÜRSAB üyesi acentalar, tek tıkla Türkiye’nin her tarafından binlerce acentanın sağladığı tur paketi seçeneklerine ulaşabilecek. Tüm acentalara açık olan bu sisteme giren acentalar, çok çeşitli tur paketi seçeneklerini bu platform üzerinden yerli müşterilerine sunabilecek.

Özellikle iç pazarda hareketlilik yaratmak ve üyelerine yeni iş alanları açmak için birçok çalışma yürüten TÜRSAB’ın geliştirdiği TÜRSAB Rota projesi, 23 Ekim 2019 itibariyle start aldı. Sektöre yeni bir soluk getirecek olan ve “Turizmin Yeni Rotası” sloganıyla hayata geçirilen projenin basın lansmanı Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi.

TÜRSAB güvencesi ile uygulamaya geçirilen TÜRSAB Rota projesi, seyahat acentalarının kendi yörelerine özgün tur paketlerini yükleyebileceği ve B2B hizmet değişimi ve paylaşımı sağlayabileceği bir online platform olacak. Aynı zamanda seyahat severlere, uygun ve binlerce tur paketi seçenekleri sunulmasına aracılık edecek olan TÜRSAB Rota uygulamasıyla tüketiciye; şeffaf,adil, güvenli ve birçok yeni rotanın keşfedilebilmesi için olanak sağlanması hedefleniyor. Acentaların karşılıklı üye ilişkilerini güçlendirecek olan uygulama, aynı zamanda ürün çeşitliliğinin de artmasına vesile olacak. TÜRSAB Rota sistemine kolay giriş sağlamak amacıyla Türkiye geneline yayılan 36 TÜRSAB Bölge Temsil Kurulu aracılığıyla TÜRSAB Akademi tarafından acentalara eğitim verilecek.

Turizmde kayıt dışı ekonomiyi bitirmesi hedeflenen bu dijital hamle; asli görevi kaçak acenta faaliyetlerine karşı mücadele ederek haksız rekabeti önlemek ve turizm sektörü ile seyahat acentalığı mesleğine kâr amacı gütmeksizin katkı sağlamak olan TÜRSAB tarafından tasarlandı. Sürdürülebilir turizm ekseninde, bölge esnafını güçlendirerek yerel kalkınmanın ve ekonominin canlanmasına katkı sağlamak da TÜRSAB Rota projesinin en temel amaçlarından biri olarak belirlendi.


İç turizm açısından çok önemli bir proje
TÜRSAB Rota tanıtım toplantısında bir konuşma gerçekleştiren TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, hayata geçirdikleri projenin iç turizm dinamiklerini canlandıracak çok önemli bir adım olduğunu vurguladı: TÜRSAB Rota Projesi ile sektörümüzün uzun yıllardır hayalini kurduğu ve iç turizm açısından son derece önemli olan bu dijital portalın temellerini sizlerle birlikte atmaktan büyük mutluluk duyduğumu belirtmek isterim.

Seyahat endüstrisine yeni bir soluk getirecek
Bu projenin Türkiye seyahat endüstrisine yeni bir soluk getireceğini ve ülke ekonomisine önemli katkı sağlayacağını belirten TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya,”Turizmin 12 aya ve ülke geneline yayılması için gösterdiğimiz çalışmaların bir neticesi olarak ortaya çıkan TÜRSAB rota projesi hem üyemiz seyahat acentalarının kendi aralarındaki iş birliği olanaklarını arttıracak hem de tüketicilere acentalarımızın programları aracılığıyla yepyeni turizm rotaları sunacak. Tüm acentalarımıza açık olan TÜRSAB rota projesi ile birlik olarak lokal acentalarımıza büyük bir imkan sağlamış olacağız. Bu platforma dahil olan üyemiz, binlerce acentanın tur paketine ulaşabildiği gibi kendi ürünlerini de bu platformdan pazarlayabilecek.Türkiye geneline yayılan 36 Bölge Temsil Kurulu’muz aracılığıyla sisteme kolay ulaşım sağlanması amacıyla TÜRSAB akademi tarafından üyelerimize eğitim verilecek. Projemiz, TÜRSAB aile üyelerinin birbiriyle olan bağlarını güçlendirirken, seyahat severlere de kültür turizminden yat turizmine, sağlık turizminden doğa turizmine, gastronomi turizminden kış turizmine kadar ülkemizdeki tüm turizm türlerinde en iyi hizmeti sunma fırsatını tanıyor” dedi.

Proje ile tüketicilere en iyi hizmeti sunacağız
“TÜRSAB şeffaflığı ve güvencesi ile üyelerimize ve dolayısıyla tüketicilere adil, doğru ve en iyi hizmeti sunacağız” açıklamasını yapan Bağlıkaya, “ bu yolda en büyük motivasyonumuz; bölgesel acentaların birer tur operatörüne dönüştürülmesine destek olarak istihdam artışına katkı sağlamak ve uzak yakın demeden TÜRSAB ailesindeki her ferdin birbirleriyle olan ilişkilerini güçlendirmek oldu” dedi.  

5 milyar TL’nin üzerinde katkı sunmayı hedefliyoruz
Bu projeyle ülke ekonomisine 5 milyar TL’nin üzerinde bir ek katkı sunmak istediklerini de vurgulayan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, TÜRSAB Rota Projesi, bir yandan vatandaşlarımızın seyahatlerini acentalar aracılığı ile gerçekleştirmesini teşvik ederken diğer yandan esnafımızın canlanmasına ve bölgesel iş hacminin artmasına destek olarak ülke ekonomisine katkı sağlamayı amaçlıyor.kayıt dışını bitireceğine inandığımız bu projeyle birkaç yıl içerisinde ülke ekonomisine 5 milyar TL’nin üzerinde ek katkı sunmayı hedefliyoruz” diye konuştu. 

    Yorumlar

banner50
E-Gazete
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 26 Mayıs 2020 Manşeti
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 26 Mayıs 2020 Manşeti
Arşiv