banner92

Korkut Akın “Kısafilm üzerine konuşmalar” panelinde

Doğuş Üniversitesi tarafından İstanbul Kısafilm Derneği işbirliğiyle düzenlenen Kısafilm Günleri’nde dört yönetmen filmlerini gösterdi ve kısafilm üzerine düşüncelerini paylaştı.

banner113
YAŞAM 02.04.2013, 13:44 02.04.2013, 13:49
Korkut Akın “Kısafilm üzerine konuşmalar” panelinde
banner95

Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, Görsel İletişim Tasarımı Bölümü tarafından 26-29 Mart 2013 tarihleri arasında düzenlenen Kısafilm Günleri’nde, Korkut Akın, Murat Bolayır, Remzi Mert Levent ve Tayfur Aydın Prof. Dr. Funda Savaş Gün’ün moderatörlüğünde yaklaşım ve sinema dili üzerinden kısafilmi tartıştı.

Kısafilmi dağların doruklarından inen; şırıl şırıl, gürül gürül, çağıl çağıl berrak erimiş kar suları olarak tanımlayan editörümüz Korkut Akın, “Kısafilmi sadece uzunluk olarak alırsanız, coşkusunu, heyecanını ve yaşattığı o bitimsiz sevdayı görmezden gelmiş olursunuz. Kısafilm bir yaklaşımdır, bir anlatım tarzıdır ve dil, din, ırk ve cinsiyet ayrımı gözetmeksizin duygu aktarımıdır” diye konuştu.


Konuşmacılar; teknolojinin getirdiği kolaylık nedeniyle herkesin düşüncesini paylaşabileceğini, bunun için istek ve kararlılığın yeterli olacağını belirterek çok ucuza, çok güzel öykülerle film üretilebileceğini, belirleyici olan tek şeyinse izleyiciye ulaşmak olduğunu vurguladı.

 

Yorumlar (0)
banner92
9
açık