Isparta Petrol öncü oldu

Isparta Petrol Turizm, 1+1 koltuk düzeninde bilet satarak 3 gün önce seferlere başladı ve yeni düzenlemenin de öncüsü oldu. Içişleri Bakanlığının yayınladığı genelge ile artık şehiriçi ve şehirler arası toplu taşıma araçlarında kapasitesinin yarısı kadar yolcu alınabilecek ve yolcuların mesafelerine dikkat edilecek.

24 Mart 2020 Salı 12:11
Bu haber 3082 kez okundu
Isparta Petrol öncü oldu
HABER: ERKAN YIMAZ

Içişleri Bakanlığı'nın yayınladıgi genelgeden 3 gün once 1+1 koltuklu hijyen seferleri başlatan Isparta Petrol tüm taşımacılık alanında güvenli hizmette öncü oldu. 

Korona virüsü şehirlerarası fimaları daha güvenli sefer hizmeti sunm salgın olarak yayılmasının ardından güvenli hizmet sunma sürecinde yeni çalışmlar yapmak istediklerini ve 1+1 koltuk düzeninde yolcuları taşımaya yönelik sefer başlattıklarını belirten Isparta Petrol Turizm sahibi Ömer Baştok, "15 Nisan a kadar biz sefer planlaması yaptık. Şimdi İçişleri Bakanlık Genelgesi yayınlandı. Buna uygun şekilde hareket edeceğiz. Çok zorlu bir süreç yaşanıyor.  Frmalar ayakta kalmak için yoğun bir mücadele veriyor. Sadece bizim için değil bütün dünya için zor bir dönem. Ülkemizde de her geçen gün yeni vakalarla sayı artıyor. Bu dönemde uzmanların en önemli uyarısı hijyen. Bizde yolcumuza daha güvenli hizmet sunabilmek adına ne yapabiliriz derken, yolcuların birbirine temas etmeden aralarina 2 metre 30 santim mesafe koyarak, yanindaki koltuğu boş birakacağimiz 1+1 sefer planlaması yaptık. 12 metre otobüslerimizde 25 koltuk 13 metrelik otobüslerimizde de 27 koltuk satarak seferler başlattık" dedi. 

Yolcunun talebi yoğun oldu 

Seferleri 3 gündür yaptıklarını ve yolcunun da çok büyük bir talebi ile karsilastiklarinin bilgisini veren Ömer Bastok, "3 gündür Ankara. Istanbul Bursa ve Antalya 'ya seferler gerçekleştiriyoruz. Korona virüsü öncesinde 65 olan günlük  seferimizi 45' e düşürdük. Seferlerimizin yuzde 80'i şu an bu şekilde. 15 Nisan a kadar da böyle devam edecek. Bu seferleri tamamen kamusal sorumluluk anlayışı ile başlattık. Yolcumuzun ulaşım ihtiyaçlarina çözüm sunabilmek öncelikli hedefimiz oldu. Bu anlayış ile bilet fiyatlarını da sadece 5-10 lira artırdık. Yoksa bu seferler sadece mazot parasını karşılamaya yetiyor" dedi. 

Otogar kiraları ve çıkış parası bir süre alınmasın

Kamu bankalarının kredi ödemelerini ertelemeye yönelik adımlarının çok önemli olduğunu belirten Ömer Baştok, "Sanırım bu adıma özel bankalarda katıldıklarını açıklayacaklar. Gerçekten çok zor bir dönem geçiriyoruz. Eğer bu durum Nisan ayından sonra da devam ederse firmaların ayakta kalma  şansı giderek azalacak. Burada otogarlarla ilgilide bir adım bekliyoruz. Otogar yazıhane kiraları ve giriş çıkış bedellerinin bir süre alınmaması çok önemli bir katkı sağlar. Belediyelerden bu yönde bir çözüm bekliyoruz" dedi. 

    Yorumlar

banner50
E-Gazete
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 09 Mart 2020 Manşeti
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 09 Mart 2020 Manşeti
Arşiv