Kurban Bayramında ek otobüs seferleri konabilecek

Bayram tatilinin 9 güne çıkması şehirlerarası yolcu taşımacılığına büyük hareket getirecek. 9 günlük bayram tatili 18 Ağıustos’ta başlıyor, 26 Ağustos’ta sona eriyor. Bayram tatilinde oluşacak yoğunlukta otobüsçülere D2 ve B2 belgelerinde kayıtlı otobüsleri de kullanma imkanı tanındı.

02 Ağustos 2018 Perşembe 16:26
Bu haber 1330 kez okundu
Kurban Bayramında ek otobüs seferleri konabilecek
Bayram tatilinin 9 güne çıkması şehirlerarası yolcu taşımacılığına büyük hareket getirecek. 9 günlük bayram tatili 18 Ağıustos’ta başlıyor, 26 Ağustos’ta sona eriyor.  Bayram tatilinde oluşacak yoğunlukta otobüsçülere D2 ve B2 belgelerinde kayıtlı otobüsleri de kullanma imkanı tanındı. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü’nün 4 Mayıs’ta yayınladığı genelge ile Kurban Bayramı’nda oluşacak yoğunluğa yönelik otobüsçülere ek otobüs kaydı imkanı getirilmişti. Genelge ile otobüsçüler bayram tatilinin başladığı tarihten 3 gün önce 15- Ağustos-28 Ağustos tarihleri arasında B2 ve D2 belgelerine kayıtlı otobüsleri kullanabilecek. Genelge de D1 ve B1 belgeli firmalara  bazı uyarılarda yapıldı. 

Buna göre firmaların; 
Tarifeli yolcu taşımacılığı hat listesinde bulunan taşıma hatların dışına çıkmamaları, 
Ücret tarifelerine uymaları, 
Bu konuda bir taşıma sözleşmesi yapmaları ve bu sözleşmeyi seyahat esnasında taşıtta bulundurmaları  
kaydıyla zaman tarifesine bağlı olmaksızın B2 ve D2 yetki belgesi sahiplerinin taşıt belgelerinde kayıtlı 25 ve üzeri koltuk kapasitesine sahip araçların kullanabilmeleri uygun görüldüğü belirtildi. 

    Yorumlar

E-Gazete
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 30 Temmuz 2018 Manşeti
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 30 Temmuz 2018 Manşeti
Arşiv