Muğla Otogarı’nda da şehiriçi servisler kalktı

Şehirlerarası otobüs firmaları ağır maliyet oluşturan hizmet süreçlerinde yeni çözümler arıyor. Sinop Otogarı’nda şehiriçi servislerini kaldıran otobüs firmaları Muğla Otogarın'da da aynı adımı attı.

10 Ekim 2018 Çarşamba 14:58
Bu haber 12622 kez okundu
Muğla Otogarı’nda da şehiriçi servisler kalktı
Muğla Otogarın'da ücretsiz şehiriçi servislerin kaldırılmasına yönelik açıklama yapan Muğla Büyükşehir Belediyesi, firmaların  kendi inisiyatifleri dahilinde servisleri kaldırdıklarını” söyledi.

Bu belediyenin değil, firmaların kararı 
Muğla Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada şu görüşlere yer verildi; “Muğla Büyükşehir Belediyesi Servis Araçları Çalışma Usul ve Esasları Yönergesine göre şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan firmalar; otogar ile yazıhaneleri arasında, “S” plakalı olmak koşulu ile ücretsiz müşteri servisi koyup koymayacaklarına kendileri karar vermektedir. Konuya ilişkin olarak Büyükşehir Belediyemizin görev ve sorumluluğu ise; talepte bulunmaları halinde firma sahiplerine araç uygunluk belgesi ve güzergâh izin belgesi düzenlemektir. Muğla Büyükşehir Belediyesi hüküm ve tasarrufunda bulunan yolcu terminallerinde faaliyet gösteren ve şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan bazı firmalar vermiş oldukları “Ücretsiz Müşteri Servisi” hizmetlerini kendi inisiyatifleri dahilinde iptal etmektedirler. Servis hizmetlerinin kaldırılması tamamen firmaların kendi kararları olup, Belediyemizle ilgilisi bulunmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

    Yorumlar

banner50
E-Gazete
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 12 Temmuz 2019 Manşeti
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 12 Temmuz 2019 Manşeti
Arşiv