Bektaşlar Turizm’den 10 Safir yatırımı

Ankara merkezli servis, turizm, şehirlerarası ve operasyonel kiralama alanında faaliyet gösteren Bektaşlar Turizm, 13 metrelik 10 Safir yatırımı gerçekleştirdi. Yatırımın ilk partisi olan iki araç Temsa Ankara bayi Azizoğlu Otomotiv merkezinde düzenlenen törenle teslim edildi.

banner113
D2-TURİZM 27.05.2013, 12:05 27.05.2013, 12:45 Ekrem Özcan
Bektaşlar Turizm’den 10 Safir yatırımı
banner100
banner95
2 Safir araç Bektaşlar Turizm Ulaşım Hizmetleri Müdürü Tarık Usta’ya Temsa Bölge Satış Yöneticisi İlker Canbolat ve Azizoğlu Motorlu Araçlar Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şahin, Satış Müdürü Erkan Arıkan tarafından teslim edildi. Bektaşlar Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Enver Nuri Bektaş, taşımacılık alanında 60 yılı geride bırakan şirketlerinin yeni yatırımlarla hedeflerini büyütmek istediklerini söyledi.

160 adetlik büyük otobüs filosu

 13 metrelik 10 Safir yatırımının 5’inin 54 koltuklu, 5’inin ise 2+1 koltuk düzeninde olacağını belirten Enver Nuri Bektaş, “Eylül ayına kadar bu araçların tamamı filomuza katılmış olacak ve turizm taşımacılığı alanında hizmet verecek” dedi. Filolarında 160’ın üzerinde büyük otobüs bulunduğunu vurgulayan Bektaş, “Bu araçların 72’si servis taşımacılığında hizmet veriyor. 10’a yakın araç da Kamil Koç filosunda yer alıyor. 80 dolayında aracımız da turizm taşımacılığı alanında bulunuyor. Bunun yanı sıra 1210 kadar da operasyonel kiralamaya yönelik bir filomuz var. Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne elektrikli Renault araçlarının kiralamasını gerçekleştirerek bir ilki gerçekleştirdik. Yolcu taşımacılığı alanının her bölümünde olmamızın arka tarafında çok güçlü bir ekibe sahip olmamız yatıyor. Her birimin sorumlusu ve yöneticisi ayrı ve bir düzen içinde işliyor” dedi.

Safir’den memnunuz

Safir tercihlerinin temelinde araçların düşük yakıt tüketimine sahip olması, konfor düzeyinden müşterilerinin çok memnun kalması ve motor aksamındaki dayanıklılığın etkin olduğunu belirten Enver Nuri Bektaş, “Safir araçları uzun süredir kullanıyoruz. Filomuzda eski kasa 18 Safir bulunuyor. Yeni kasa ise teslim aldığımız 2 araçla birlikte 3 oldu. Araçtan duyduğumuz memnuniyet bizim Safir almamızda önemli bir etken oluyor” diye konuştu.

Turizm iyi, şehirlerarası sıkıntılı

Turizm taşımacılığının yılın ilk beş ayının memnuniyet verici geçtiğini belirten Bektaş, “Yılın geri kalanında bu hareketliliğin sürmesi en büyük beklentimiz, umarım bu şekilde devam eder. Şehirlerarasında ise değişen yapı nedeniyle sıkıntılarımız artıyor. 2002 yılındaki bilet fiyatı ile yolcu taşınıyor. Bu işin gelecekte 5-6 büyük firmanın tekeline kalacağını düşünüyorum. Aslında artan maliyetlere bakıldığında, taşımacılık alanının tamamının sıkıntıda olduğunu görmek mümkün” dedi.
Yorumlar (0)
15
açık