24 jest yola çıktı

banner65

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 24 adet yeni Jest otobüsü hizmete soktu

KENTİÇİ BELEDİYE 27.07.2017, 13:03 27.07.2017, 13:07 Taşıma Dünyası
24 jest yola çıktı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşları hizmetine sunulan 24 yeni Jest Otobüs ’ün hizmet alımı töreni Plaj Yolu Otobüs İşletme Garajı’ nda gerçekleşti. Törene Genel Sekreter İlhan Bayram , Genel Sekreter Yardımcıları Doğan Erol , Dr. Ali Yeşildal , Toplu Taşıma Dairesi Başkanı Salih Kumbar , Ulaşım Park Genel Müdürü Yasin Özlü , Otobüs şoförleri ve vatandaşlar katıldı.

5.5 ve 6,5 metrelik otobüsler


Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan araçlar 5.5 ile 6.5 metre uzunluğuna sahip.17 oturan, 3 ayakta ve bir engelli yolcuya hizmet verebilecek araçlarda yokuş kalkış desteği ve Şerit Takip sistemi mevcut olarak hizmet verecek.24 adet alınan bu araçlar Alçak tabanlı ve engelli erişimine sahipler.

Dar sokaklar için uygun

İstenen araçlar, boyut olarak büyük otobüsler için dar olan sokak veya caddelerde ulaşım hizmetinin devamlılığının sağlanması amacıyla teknik özellikleri belirlenmiş ve tercih edilmiştir. Bu kapsamda araçlar Valilik – Erenler – Kent konut – Üçyol , Kulfallı – Valilik , Arızlı – Valilik , Yenidoğan – Çocuk Hastanesi , Yeniköy – Gölcük , Yazlık – Gölcük , İhsaniye – İzmit , Saraylı – Gölcük Devlet Hastanesi , Gölcük MYO – Gölcük hatları arasında hizmet verecek.
Konforlu ulaşım devri

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 24 aracın hizmete alım töreninde konuşan Genel Sekreter İlhan Bayram ‘’ Bugün Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin 24 yeni otobüsü daha yollara çıkıyor. Hizmete alınan 24 yeni otobüsümüz ile kentimizin yamaçlarındaki eski dar sokaklarında ve yolcu sayısı az olduğu için verimli çalışmayan hatlarında konforlu yolculuk devrini başlatmış oluyoruz.’’ dedi

Engelliler için uygun

Araçların engelliler için uygun olduğunu belirten Genel Sekreter Bayram ‘’ Engelli hemşerilerimizin de rahat kullanımı dikkate alınarak dizayn edilen araçlarda Aynı zamanda dik yamaçlar için önemli bir özellik olan yokuş kalkış desteği ve düz yolda kaza önlemede etkili şerit takip sistemi bulunuyor. Allah araçlarımızı kazasız belasız kullanmayı nasip etsin. Kocaeli’mize hayırlı olsun, uğurlu olsun’’ diyerek sözlerini tamamladı. Genel Sekreter İlhan Bayram tören sonrası yeni araçlarla engelli vatandaşlarla birlikte belediye hizmet binasına kadar yolculuk etti.

banner64
Yorumlar (0)
27
parçalı az bulutlu