Gaziulaş’a UİTP Zirvesi’nde ödül

UITP Dünya Toplu Taşımacılar Zirvesi ve Fuarı’nda UITP Türkiye Bölgesel Ödüllerini; “Bisiklet ve toplu taşıma entegrasyonu projesi” ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gaziulaş aldı.

18 Haziran 2019 Salı 17:29
Bu haber 1602 kez okundu
Gaziulaş’a UİTP Zirvesi’nde ödül

Dünyanın toplu taşımacılık alanındaki en büyük etkinliği olan ve her iki senede bir gerçekleşen UITP Dünya Toplu Taşımacılar Zirvesi ve Fuarı bu yıl İsveç’in başkenti Stockholm’de 9-12 Haziran 2019 tarihlerinde düzenlendi.

Dünyanın farklı ülkelerinden günlük 15,000 katılımcının ziyaret ettiği ve 46 farklı ülkeden 400’den fazla firma en son yeniliklerini sergiledi. Bu sene 63.’sü düzenlenen etkinlikde, sektörde faaliyet gösteren tüm aktörleri bir araya getirdi.
Zirve kapsamında düzenlenen UITP Türkiye Bölgesel Ödüllerini; “Bisiklet ve toplu taşıma entegrasyonu projesi” ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi

Gaziulaş ve “Sıfır atık için akıllı geri dönüşüm konteyneri” projesiyle, İSBAK - Bilişim ve Akıllı Kent Teknolojileri A.Ş. kazandı. 10 Haziran 2019 tarihinde UITP Başkan Yardımcısı Sn. Ian Dobbs ve Türkiye Cumhuriyeti Stockholm Büyükelçisi Sn. Hakkı Emre Yunt taktim ettiği ödül töreninde Türkiye’den İsveç’deki zirveye üst düzey katılım gerçekleşti.

 

    Yorumlar

E-Gazete
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 13 Kasım 2019 Manşeti
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 13 Kasım 2019 Manşeti
Arşiv