İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Metrobus testinde...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, metrobüs hattında test aracı olarak turlayan Mercedes-Benz Capacity L aracı test etti. İmamoğlu'na, Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün de eşlik etti. Metrobüs Hattında Yeni Test Aracı

03 Ocak 2020 Cuma 11:10
Bu haber 2411 kez okundu
banner61
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Metrobus testinde...
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, metrobüs hattında test aracı olarak turlayan Mercedes-Benz Capacity L aracını test etti. Aracı seyir halindeyken detaylı inceleyen İmamoğlu, Beylikdüzü-Yenibosna hattı boyunca, Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün ve şirket yetkililerinden Mercedes-Benz’in en yüksek kapasiteli aracı “Capacity L” in teknik özellikleri ve güvenlik donanımları ile ilgili bilgiler aldı.


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün
Metrobüs Hattında Yeni Test Aracı

İETT sayfasında test araçları bilgilendirmesi şöyle:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Metrobüs hattında çalışan otobüsleri yenilemek için başlattığı çalışma devam ediyor. Bu kapsamda geçtiğimiz haftalarda çift körüklü bir otobüs test edilmişti. Hali hazırda filoda bulunan CAPACITY araçlarının yeni modelinin testine de başlandı.  

44 istasyonlu Metrobüs hattında 600 araç çalışıyor. Bu araçların her birinin kat ettiği kilometre ise bir milyon 700 binler seviyesinde. Eskiyen metrobüs filosunu yenilemek için gereken bütçe İBB Meclisi tarafından onaylanmıştı. 

İETT Genel Müdürlüğü filoyu yenilemek için çalışmalarını sürdürüyor. Son olarak metrobüs filosunda bulunan 250 adet CAPACITY aracının yeni modelinin test sürüşlerine başlandı. 

Lüksemburg’ta şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan mevcut test aracı, bir önceki modele göre bazı yeni özellikler barındırıyor. 21 metre uzunluğuna sahip olan araç, EURO 6 motor donatılmış durumda. Araçla ilgili dikkat çeken özellik ise kapılarının dışa doğru açılıyor olması. 

Şimdilik boş haldeyken testlere tabi tutulan Mercedes CAPACITY L modeli aracın, yakıt tüketimi, yol tutuş özellikleri inceleniyor. Kısa süre sonra kum torbaları yüklenerek test edilecek araç, bol iniş ve çıkışları olan Metrobüs yolunda seyretmeye başladı.

    Yorumlar

E-Gazete
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 29 Temmuz 2020 Manşeti
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 29 Temmuz 2020 Manşeti
Arşiv