banner92

Kastamonu özel halk otobüsçülerine 25 Novociti

Kastamonu Özel Halk Otobüsçüleri İşletmesi filosuna 25 Novociti kattı. Araçların satışını Anadolu Isuzu bayi Hatay Öztopraklar Otomotiv gerçekleştirdi.

banner113
KENTİÇİ BELEDİYE 16.04.2013, 14:57 16.04.2013, 15:00
Kastamonu özel halk otobüsçülerine 25 Novociti
banner95
11 Nisan Perşembe günü düzenlenen teslimat törenine Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, Belediye Başkan Vekili Bahri Yavuz, İl Emniyet Müdürü Sami Uslu, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyid Aydın Anadolu Isuzu Satış Müdürü Efe Yazıcı, Isuzu Hatay Öztopraklar Bayisi firma yetkilisi Veli Öztoprak ve Kastamonu Özel Halk Otobüsü İşletmesi Başkanı Mehmet Tiryakioğlu katıldı. 

Törende konuşan Vali Erdoğan Bektaş, “Özel halk otobüsleri yenileniyor, yeni şartlara uyduruluyor. Araçların  özellikle çevreci olmaları, engellilere hizmet edecek nitelikte ve dünyanın başka ülkelerine benzer şartlarda Kastamonulularında taşınacak olması gerçekten gurur verici. Uzun otobüs olmaması  şehir trafiğini daha az sıkıntıya sokmuş oluyor o açıdan verilen karar bence isabetli. Küçük otobüsler zamanında ve yeterli aralıklarla dolaşabildiği zaman büyük otobüslerden daha iyi oluyor. Şehrin yeni büyüyen yerlerine özellikle Organize Sanayi Bölgesine, Havaalanına ve diğer yeni gelişen yerlerimize de otobüs hattımızın ulaşması lazım. Biz İl Trafik Komisyonu olarak toplu taşımada hep belediyenin organize ettiği toplu taşımadan yana olduk,  o şekilde tavır koyduk ve bu taşıma bütünlüğünün zedelenmesine bir şekilde müsaade etmedik.  Bundan sonra da aynı çizgide devam edeceğiz, Otobüslerimizin rengiyle, şekliyle, teknolojik kapasitesiyle, hizmet standartlarıyla yeni bir versiyon. Hayırlı olsun diyorum” dedi.

Belediye Başkan Vekili Bahri Yavuz’da yaptığı konuşmada; “Biz belediye olarak şehir içi toplu taşımacılık hizmetlerini 1997 yılında özelleştirmiştik. Belediyemiz 130 otobüs ile hizmet veren işletmesinin araçlarını gerek yaş gerekse konfor bakımından modern şehircilik anlayışına uygun hale getirmek amacıyla yenilenmesi kararı aldı. Yeni alınan otobüslerimizin engelli vatandaşlarımızın kullanıma uygun konforlu, güvenli ve çevreye duyarlı teknolojisiyle hem vatandaşlarımıza hem de şoför arkadaşlarımıza kolaylıklar ve fayda sağlayacak. Toplu taşıma ile ilgili iyileştirme çalışmalarımız bundan sonra da duraklar, güzergahlar ve hareket saatleriyle ilgili olarak devam edecek. Yeni otobüslerimizin gelişen büyüyen ve son yıllarda bölgenin cazibe merkezi olan şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. 

Özel Halk Otobüsçüleri İşletmesi Başkanı Mehmet Tiryakioğlu’da, “2007 yılında Kastamonu Belediye Başkanlığı ile yaptığımız sözleşme gereği, 10 yaşını dolduran araçların yenilenmesi gerekli olduğundan hem araçların yenilenmesi, hem de engellilere uygun hale getirilmesi amacıyla kooperatifimizce, toplam sayısı 130 olan araç filomuzun tamamının sıfır araçlarla yenilenmesine karar verildi. Başlatılan çalışmalar sonucunda, 1 Temmuz 2013 tarihine kadar 130 adet aracımızın yenilenmesi için ilgili firmalarla anlaşma sağlanmış ve bugüne kadar da 30 adet aracımız teslim alındı. Belediye Başkanlığımızla kooperatifimiz arasında yapılan sözleşme gereği, 1 Temmuz 2013 tarihinden itibaren, engellilere uygun olmayan eski model araçlarımızın çalışmasına izin verilmeyecek. Bu amaçla araçlarımızın tamamı klimalı, engellilere uygun, halkımızın daha rahat seyahat edebileceği şekilde tasarlanmış araçlardan seçildi. Yapılan yenilikle araç başına taşıma kapasitesi 50' den 60' çıkartıldı.

Yeni araçlarımızda Euro-5 çevreci motorlar bulunuyor. Araçlarımızın rengi, daha şık ve modem olması nedeniyle "lila" rengi olarak seçildi. Yaptığımız yeniliğin maliyeti 20 milyon liranın üzerinde”dedi.

Anadolu Isuzu Satış Müdürü Efe Yazıcı,  “Novociti otobüslerimiz, Euro5 çevreci motora ve engelli ulaşımına uygun dizayna sahip. Yurt dışına da ihraç edilen otobüslerimiz, segmentte en çok tercih edilen araçlar. Özellikle satış sonrası hizmetler teşkilatındaki yaygınlığımız, kaliteli servis ve uygun yedek parça maliyetlerimizle, müşterilerimize araçları sadece satana kadar değil, kullandıkları süre boyunca da memnuniyet sağlamayı ilke edinerek, ticaretten öte oluşturduğumuz kalıcı dostluklarla her platformda lider ve yol gösterici olmaya devam ediyoruz’’ diye konuştu. 
 
 
Yorumlar (0)
banner92
10
parçalı bulutlu