Şanlıurfa ulaşımına 51 Isuzu Novo Citi

banner65

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Ulaşım Koordinasyon merkezi tarafından hayata geçirilen 'Toplu Taşımada Dönüşüm' projesi kapsamında Siverek ilçesinde 51 Isuzu otobüs düzenlenen törenle hizmete başladı.

KENTİÇİ BELEDİYE 28.12.2017, 11:23 28.12.2017, 11:30 Taşıma Dünyası
Şanlıurfa ulaşımına 51 Isuzu Novo Citi
Şanlıurfa ve ilçelerinde toplu taşımada dönüşüm projesini hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi Toplu taşımada dönüşümü Siverek ilçesinde başlattı. Siverek ilçesinde kooperatif bünyesinde hizmet veren otobüsler yenileri ile değiştirilerek sayıları artırıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Ulaşım Koordinasyon merkezi tarafından alınan 51 adet Anadolu Isuzu Novo Citi halk otobüsü düzenlenen törenle hizmete başladı.

Engellilere uygun bir şekilde dizayn edilen otobüsler 52 yolcu kapasiteli olup içerisinde son sistem kamera ve klima yer alıyor. 7 metrelik 51 Novo Citi otobüsün hizmete alınması için Siverek Şehirlerarası Otobüs Terminalinde düzenlenen törene Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Siverek Belediye Başkan Vekili Hamdi Hatipoğlu, Siverek Halk Otobüsü Kooperatif Başkanı Mahmut Bozdağ, Anadolu Isuzu Otobüs İş Birimi Direktörü Tunç Karabulut katıldı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi,."Siverek'te toplu taşıma kooperatif tarafından yürütülüyordu. Bu taşıma sistemi, kapasitesi ve kalitesi Siverek ilçemize yakışmıyordu. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon merkezi birimimiz tarafından Siverek ilçesinin ulaşım kapasitesi artırıldı. Siverek büyüyor, yeni mahalleler yeni güzergahlar oluşuyor ve araç kapasitesini artırmış olduk. Araç sahibi olan kardeşlerimize büyük bir katkı sağladık. Araçlar klimalı, engellilere uygun, Urfa kart sistemi ile Siverekliler kartını okutacak ve bu hizmetten faydalanacak. Siverek'in bu medeni duruşu ve güzel yaklaşımı olayın çözümünde pozitif bir etki yarattı ve 51 aracımızı hep birlikte hizmete koymuş oluyoruz. Siverek'in canını taşıyoruz. Genci, yaşlısı, öğrencisi ve kadınlarımızı taşıyoruz muhakkak suretle günlük yaşamda stres olur ama her zaman şoförlerimiz Siverek ve Şanlıurfa'ya yakışır bir şekilde güler yüzle ve iyi niyetle yolculuklar yapılsın. Ulaşımda yeni yenilikler yapıyoruz. Otobüs durakları, otobüs transfer merkezi ve yeni otobüslerimizin Sivereklilere hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

Siverek Belediye Başkan Vekili Hamdi Hatipoglu ise toplu taşımada yapılan çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'ye teşekkür etti.Başkan Çiftçi'ye yetkilileri tarafından sembolik anahtar hediye edildi. Anahtar teslim töreninin ardından davetliler açılış kurdelesini keserek otobüslerle şehir turu yaptı.Yorumlar (0)
banner72
29
parçalı az bulutlu