Ulaşım esnafından hız limiti yeniden gözden geçirilsin talebi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, esnafın sorunlarını dinledi. Başkan Muhittin Böcek, EDS konusunda tüm ilçelerdeki ulaşım esnafından, hız limitinin yeniden gözden geçirilmesi talebinin geldiğini, Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve ilgili kurumlarla konuyu görüşeceğini belirtti.

12 Mart 2020 Perşembe 10:12
Bu haber 1354 kez okundu
Ulaşım esnafından hız limiti yeniden gözden geçirilsin talebi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya’nın 19 ilçesindeki 75 esnaf odasının başkanları ile bir araya gelerek, sorunlarını dinledi. Esnafın taleplerini yerine getirmeye devam edeceklerini belirten Başkan Böcek, ‘Ben bilirim yönetim anlayışı değil, birlikte yaparız anlayışı ile hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz” dedi.Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, göreve geldiği günden bu yana altıncı kez esnaf oda başkanları ile buluştu. Antalya’nın 19 ilçesindeki 75 oda başkanı ile Büyükşehir Belediyesi’nde toplanan Başkan Böcek, tek tek sorun ve önerileri dinledi, çözüm aradı.
Başkan Böcek de 11 aylık süreçte yaptıkları hizmetleri anlatarak, planlı, kurallı, kimlikli kent için çalışmalarına devam ettiklerini söyledi. Esnaf buluşmalarının Antalya için önemine değinen Başkan Böcek, oda başkanlarına tek tek söz vererek sorun, talep, önerilerini dinledi. Özellikle Elektronik Denetleme Sistemi EDS’nin hizmete girmesi ile hız limitlerinin yaz aylarında trafik sorunu yaratacağını öne süren oda başkanları hız limitlerinin yükseltilmesiyle ilgili taleplerini iletti.Hız limitleri değerlendirilecek


Başkan Böcek, EDS konusunda tüm ilçelerdeki ulaşım esnafından, hız limitinin yeniden gözden geçirilmesi talebinin geldiğini, Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve ilgili kurumlarla konuyu görüşeceğini belirtti. Antalya’nın araç sayısı bakımından Türkiye’de 4. sırada olduğuna işaret eden Başkan Böcek, “1 Nisan gibi EDS sistemini İl Emniyet ve Karayolları Müdürlüğü’ne teslim ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi’nin kasasından bu sistem için yaklaşık 110 milyon lira çıktı. İnsanlarımızın hayatı önemli. Planlı kurallı kimlikli kent için bunlar olmalı” dedi. Başkan Böcek, daha önce 2 olan ulaşım denetim aracı sayısının 6’ya çıkarıldığını gerekirse ek takviye yapılabileceğini söyledi.
 

    Yorumlar

banner50
E-Gazete
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 09 Mart 2020 Manşeti
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 09 Mart 2020 Manşeti
Arşiv