Avek Otomotiv’den İlkem Turizm’e 4 Yeni Crafter

Doğuş Otomotiv yetkili satıcısı Avek Otomotiv, İlkem Turizm’e 4 Yeni Volkswagen Crafter satışı gerçekleştirdi. Araçlar düzenlenen törenle İlkem Turizm’e teslim edildi

25 Aralık 2019 Çarşamba 12:33
Bu haber 4000 kez okundu
banner61
Avek Otomotiv’den İlkem Turizm’e 4 Yeni Crafter
ÖZEL HABER/ ERKAN YILMAZ

Okul ve personel taşımacılığının önde gelen firmaları arasında yer alan İlkem Turizm, yeni yıla Volkswagen Crafter araç yatırımları ile giriyor. İlkem Turizm, Avek Otomotiv’den 4 Yeni Crafter aracını teslim aldı.
20 Aralık Cuma günü Avek Otomotiv merkezinde düzenlenen törene İlkem Turizm Genel Müdürü Volkan Kurtuldu, Lojistik Müdürü Atakan Oskay, Doğuş Otomotiv Volkswagen Ticari Araç Pazarlama Müdürü Taner Kozlan,Bölge Satış Yöneticisi Onurcan Tosun, Planlama ve Lojistik Yöneticisi Ömer Madazlıoğlu, Avek Otomotiv Genel Müdürü Engin Yazıcı, Satış Müdürü Hasan Ali Çetin katıldı.

Araç olsaydı daha fazla alacaktık

Araçların teslimatı öncesinde İlkem Turizm Genel Müdürü Volkan Kurtuldu açıklamalarda bulundu: “Yeni Volkswagen Crafter araçları filomuza katmayı çok istiyorduk. Bugün 4 adet araç alıyoruz, ama çok daha fazla araç alım planımız vardı. Araç olmaması nedeniyle bu sayı 4’te kaldı. Yine de çok mutluyuz. 2020 yılında bu alımlarımızı daha da artırmak öncelikli hedefimiz”

2020’de İlkem Turizm büyüyecek

Volkan Kurtuldu, faizlerdeki düşüşün de yatırım kararının alınmasında etken olduğunu belirtti: “Nedenlerden birisi bu, ama yatırım kararımızın ana nedeni bu değil. Bu yatırımda takas yok, direkt büyümeye yönelik bir yatırım. 2020 yılına yönelik yeni projelerle ilgili anlaşmalar yaptık. Bizim taşımasını yaptığımız firmalarda hizmet kalitesini öncelikli görüyor. Crafter bu önceliğe uygun araçlar. Ben de inceledim ve çok beğendim. 2020 yılı bizim için durağan değil büyüme yılı olacak. 2020 yılında Crafter tercihli alımlarımız olacak. Çünkü belli bir ciro artışı hedefi koyduk. Bu 41 P plakalı araçlarla İzmit bölgesinde Türk Telekom personelini taşıyacağız.”14 yıl sonra teslimat

Doğuş Otomotiv Volkswagen Ticari Araç Pazarlama Müdürü Taner Kozlan, uzun yıllar sonra İlkem Turizm ile tekrar gerçekleştirdikleri ticari iş birlikteliğinden mutluluk duyduklarını belirterek, “Bu teslimatın kahramanı Bölge Satış Yöneticimiz Onurcan Tosun’dur. İlkem Turizm ile uzun yıllardır ticari bir faaliyetimiz olmamıştı. 2019 yılında tekrar İlkem Turizm’e araç satışı gerçekleştirmek yeni Crafter ile mümkün oldu. Müşterilerimizle sürekli diyalog halindeyiz. Alsa da almasa da ikili ilişkilerimizi sürekli canlı tutmaya çalışıyoruz. Kendimizi, ürünlerimizi, fiyat politikamızı anlatıyoruz. Filo yöneticilerimiz bu noktada çok önemli görevler üstleniyor.” dedi.

İlkem Turizm sektörün rol modeli

İlkem Turizm’in hizmet anlayışı ile öne çıktığını ve sektörün örnek gösterilmesi gereken firmaları arasında yer aldığını belirten Taner Kozlan, “Son 2 yıldır bu sektörün büyük değişim içinde , sektörde bulunan oyuncu sayısının azalıyor, İşletme sermayesi güçlü olan firmaların ayakta kaldığını görüyoruz. İlkem Turizm hizmet anlayışı ile öne çıkan bir şirket. İlkem Turizm’in büyüme stratejilerine her zaman destek vermek isteriz. İlkem Turizm her zaman sektörde bulunduğu konum nedeniyle araç satışı gerçekleştirmek istediğimiz firmaların içindeydi. Çünkü sektörde bazı firmalar rol model olur. Bu anlamda İlkem Turizm bu firmalardan birisi. Bu satıştan mutlu ve gururluyuz. Bu sıcak işbirliğini önümüzdeki yıllara da taşımak istiyoruz. Biz her zaman iki tarafında kazanmasını istiyoruz. Böylece sistem kendini daha güçlü kılacak. İlkem Turizm yönetimine Crafter tercihlerinden dolayı teşekkür ediyoruz ” dedi.2018’in birincisi Avek


Satışı gerçekleştiren Doğuş Otomotiv bayisi Avek Otomotiv Genel Müdürü Engin Yazıcı da açıklamalarda bulundu: “Bizim personelimizi yıllardır İlkem Turizm taşıyor. Gayet mutlu huzurlu bir işbirliğimiz var.Bugüne kadar İlkem Turizm’e araç vermek kısmet olmamıştı, bu yıl nasip oldu. Ürünlerimizle ilgili hiç mütevazı olmamıza gerek yok. Kalitesi ortada. Taşınan personel memnuniyeti çok üst düzeyde. Crafter, üstyapısı anlamında da çok önemli bir kalite sunuyor.
Avek Otomotiv üç şube ile faaliyet gösteriyor. İlk şubemiz bulunduğumuz Tekstilkent noktası. Burada Doğuş Otomotiv’in 5 markasına hizmet veriyoruz. 2018 yılını en çok HTA ürünü satan, servis giriş sayısı olarak da birinci olan bayi olarak tamamladık. 2019 yılında biraz kayıplarımız olacak, ama 2020 yılında yine birinci olmak istiyoruz.Yeni araç siparişimizi artırıyoruz. Türkiye’de satılan HTA Volkswagen ürünlerin yüzde 6’sını biz satmak istiyoruz. Türkiye’de Volkswagen ticari araç tarafında pazar günü servis hizmeti veren tek bayiyiz. Ayrıca gezici araçlarımızla da yerinde hizmetlerde veriyoruz.”
 

    Yorumlar

E-Gazete
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 29 Temmuz 2020 Manşeti
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 29 Temmuz 2020 Manşeti
Arşiv