Gülsoy Otomotiv’den Koşan Tur’a 14 Sprinter

banner65

Mercedes-Benz Türk Bayii Gülsoy Otomotiv düzenlenen tören ile Koşan Tur’a 14 adet Sprinter teslim etti.

SERVİS TAŞIMA 05.12.2017, 16:00 05.12.2017, 16:10 Taşıma Dünyası
Gülsoy Otomotiv’den Koşan Tur’a 14 Sprinter

ÖZEL HABER Erkan YILMAZ/ Barışcan BAŞKAN 

Koşan Tur Sprinter yatırımları ile koşusuna tam gaz devam ediyor. AVM’lerin ücretsiz müşteri servisi taşımacılığı alanında öncelikli tercihi haline gelmeye başlayan Koşan Tur filosunu Sprinter yatırımı ile güçlendirmeye devam ediyor. Koşan Tur, İstanbul’un yeni gözde AVM’lerinden Vadi İstanbul’un ücretsiz müşteri servisi taşımacılığını da üstlendi. Yeni 14 Sprinter yatırımı ile Vadi İstanbul AVM müşterilerine hizmet vermeye başlayan Koşan Tur’a araçlar 5 Aralık Salı günü düzenlenen törenle yine hizmet verdiği Vadi İstanbul AVM önünde teslim edildi. Törene Koşan Tur Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Küle, Mercedes-Benz Türk Hafif Ticari Araçlar Kamu ve Filo Satış Kısım Müdürü Soner Gönültaş, Hafif Ticari Araç 2.El USED1 Satış Müdürü Faruk Özer, Mercedes-Benz Finansman A.Ş Finans Danışmanı Zehra Okay, Gülsoy Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Gülsoy, Ticar Araç Satış Müdürü Ebru Taşkın Kocaeli, Ticar Araç Pazarlama Satış Danışmanı Yiğit Dikmen, Filo Danışmanı Semih Demir, Pazarlama İletişim Sorumlusu Emre Arlı, Vadi İstanbul Genel Müdürü Özgen Özyurt, Kiralama ve Pazarlama Satış Sorumlusu Özlem Uluçay katıldı.

İşbirliğinin devamlı olmasını istiyoruz

Koşan Tur Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Küle de, Gülsoy Otomotiv ile çok uzun yıllardır işbirliğine devam ettiklerini belirterek, “ Sayın İsmet Gülsoy ile bir aile dostluğumuzda var. İşbirliğimizin devamlı olmasını diliyoruz. Elimizden geldiğince ticaretimize devam edeceğiz. Aldığımız bu 14 aracın 6’sı Vadi İstanbul AVM’nin ücretsiz müşteri servis hizmeti verecek. Diğer araçlar personele yönelik hizmet verecek” dedi.AVM servislerinde Koşan Tur farkı

Vadi İstanbul ile birlikte hizmet verdikleri AVM sayısının 4 olduğuna dikkat çeken Bayram Küle, “Hedefimiz İstanbul’daki AVM’lerin yarısına hizmet vermek. Koşan Tur, AVM sektörünün en önde gelenlerinin tercihi olmaya başlaması da hizmet kalitesinin ne kadar yüksek bir seviyeye ulaştığını gösteriyor. Koşan Tur bu alanda çok daha öncelikli bir firma olmaya devam edecek. Bu alanın en önemli markası olmak istiyoruz” dedi.
Sprinter ve Vito yatırımı

Filolarında 160’ı özmal, kiralıklarla birlikte 600 araç olduğuna dikkat çeken Bayram Küle, “2018 yılında Sprinter ve Vito karışık 50-60 adetlik bir yatırım hedefimiz bulunuyor. Sektör için zorlu bir yıl olarak geçse de Koşan Tur hizmet sürecindeki koşusunu sürdürdü. Piyasa da sıkıntılar var ama inşallah 2017 yılı iyi geçer” dedi.,

8 yıldır artarak devam eden işbirliği

Gülsoy Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Gülsoy yılın son döneminde 15 adetlik bir Sprinter gerçekleştirdiklerini belirterek, “Koşan Tur bizim 8 yıldır işbirliği yaptığımız bu alanın en önde gelen, işinin uzmanı firmalarından bir tanesi. İşbirliğimiz her sene büyüyerek devam ediyor. Sayın Bayram Küle’de bu işe bizzat şirket sahibi olarak çok odaklanmış ve elini işinin üstünden çekmiyor bu yüzden de çok başarılılar. Biz başarılarının devamını diliyoruz. İleriki dönemlerde bu işbirliğinin devamını diliyoruz” dedi.

50-60 araçlık teslimat için konuşuyoruz

2018 yılına yönelik görüşmelerin de sürdüğünü belirten İsmet Gülsoy, “Yeni yıla yönelikte konuşuyoruz. Şu an temaslarımız çok sıcak. Şu an tam belli değil ama önümüzdeki yıl 50-60 adet daha Sprinter aracımızı Koşan Tur’a teslim etmek istiyoruz” dedi.

1000 adetlik bir satış hedefini tutturduk

2017 yılından Gülsoy Otomotiv olarak memnun olduklarını açıklayan İsmet Gülsoy, “ 2016 yılından daha iyi bir yıl geçirdiğimizi söyleyebiliriz. Gülsoy olarak 2017’den memnunuz. 2016 yılında sektörde bir kriz vardı. 2017 yılında sektör daha iyi gelişti. Araçların güvenliğine yönelik çıkan kararlar, mevzuatlar Sprinter araçları diğer markalara göre daha çok öne çıkardı ve 2016 yılından daha iyi bir yıl geçirdik. Hedeflerimize ulaştık. Bu yıl için 1000 adetlik bir hedefimiz vardı. Bunu gerçekleştirmiş olduk. 2018 yılında da aynı seviyelerde bir adette kapatmak istiyoruz. Ürünlerimiz arasına pick-up segmentine yönelik X-Class bir aracımız geldi. Yeni ürünle birlikte 1100-1200 adetleri hedefliyoruz, yeni yılda. 14 adetlik Sprinter aracımızın da Koşan Tur’a ve müşterilerine hayırlı, uğurlu olmasını diliyoruz” dedi.Koşan Tur 23’üncü büyük müşteri oldu

Mercedes-Benz Türk Hafif Ticari Araçlar Kamu ve Filo Satış Kısım Müdürü Soner Gönültaş’da törende yaptığı açıklamalarda bulundu: Çok mutluyuz. Yeni bir teslimat. 14 araçlık bir teslimat. Teslimat içinde hem finans, hem sigorta hem takas var. Yani Mercedes-Benz Türk çatısı altında hizmetini bu satışta bir araya getirdik ve Sayın Bayram Küle’ye araçları teslim ettik. Hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Koşan Tur’a bu alımla birlikte Koşan Tur, 23’üncü büyük müşteri oldu. Dolayısıyla bundan sonra avantajları daha farklı olacak. Bir kez daha tebrik ediyorum. Kazasız, belasız, bol kazançlı bir kullanım diliyorum” dedi.

2017 oldukça başarılı bir yıl oldu

2017 yılını oldukça başarılı bir şekilde geride bırakmaya hazırlandıklarını belirten Soner Gönültaş, “ Oldukça başarılı. Geçen seneye göre adetler arttı. Pazar payı arttı. 2016’ya göre daha zorlu bir yıl oldu. Son dönemeçteyiz. Aralık ayını kazasız, belasız atlatmak istiyoruz. Yılın sonuna doğru yeni teslimatlarda olabilir. 2018 yılında yine aynı seviye de pazar büyüklüğü diye tahmin ediyoruz. Satış hedefi konusunda 2017’nin altında kalmayız diye tahmin ediyoruz. Bizim hep hedefimiz bir önceki yılın adetleri ve pazar payının üstüne çıkmak. Dolayısıyla daha iyi olacağını düşünüyorum” dedi.

Okul taşıtlarına yönelik çalışmamız sürüyor

Okul taşıtlarına yönelik araçlarda istenen değişikliklerle ilgili çalışmaların sürdüğünü belirten Soner Gönültaş, “Bizde tam gaz çalışmalarımızı bitirmek üzereyiz. En kısa sürede yeni regülasyonlara göre araçlarımızı piyasaya sunacağız. Yeni donanımlarla birlikte en iyi fiyat avantajlarıyla, dinamikleri bozmadan, alınabilir bedellerle farkı makul tutarak yeni fiyatlar konusunda çalışmalarımızı yapıyoruz” diye konuştu.

X-Class heyecanı

Soner Gönültaş, pick-up segmentinde ilk kez bir ürünle yer almanın heyecanı içinde olduklarını vurgulayarak, “Yeni bir ürün, yeni bebeğimiz. İlk kez bu segmente yönelik bir araç çıkartmanın heyecanı var. Sprinter ve Vito segmentindeki başarımızı pick-up segmentine taşımayı hedefliyoruz. Bizzat test ettik. Biz 10 numara olarak notunu verdik. Yakıt tüketiminden tutun, son derece avantajlı bir işletme maliyetinin olacağını düşünüyoruz. Fiyatlar son derece rekabetçi olacak. Mercedes-Benz Türk her zaman küçük bir farkı olacak ama alım gücü olarak sıkıntı yaratmayacak. Çok umutluyuz X Class aracımızdan” dedi.
banner64
Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu