Gürsel Yeni Okul Aracını 7 bin TL'ye donattı

banner65

Gürsel Turizm, Yeni Yönetmelikte istenen şartlara uygun donattığı Sprinter aracını Trafik Güvenliği Fuarında Başbakan ve Bakanlara tanıttı. Levent Birant 7 bin TL maliyeti olan yeni donanım için Başbakan’dan araç başına kredi desteği talebinde bulundu.

SERVİS TAŞIMA 27.11.2017, 12:06 27.11.2017, 12:21 Taşıma Dünyası
Gürsel Yeni Okul Aracını 7 bin TL'ye donattı
16-18 Kasım tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilen Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi’nde yeni Yönetmeliğe uygun servis aracını tanıttıklarını da belirten Levent Birant, “Yeni Yönetmelik 4 önemli düzenleme getirdi. İç dış ve sürücü kamerası, koltuk sensoru, üç noktalı ve ayarlanabilir emniyet kemeri ve renkli camlar. Biz bu düzenlemeye uygun aracımızı Mobisis şirketimiz ve çözüm ortağımız Kent Kart ile geliştirdik. Aracımızı Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım, Bakanlarımız, bürokratlar inceledi ve çok beğendiler. Sayın Başbakan’a, koltuk sensoruna gerek olmadığını ifade ettik, çünkü biz bu Yönetmelik çıkmadan önce, aracın içinde bir çocuğun unutulmamasına yönelik çalışmayı hayata geçirmiştik. Bizim sistemimizde aracın girişinde ve arkasında bir okutucu var. Sürücü seferini tamamlıyor, öğrenciyi indiriyor. Sürücü kartını öndeki ve arkadaki okuyucuya okutuyor. Okutmadığında alarm veriyor. Okuldaki proje yöneticisi, okul müdürüne SMS atıyor. Sürücü aranıyor hemen. Ayrıca sefer bittiğinde, aracın içinde biri varsa otomatik kapı da kapanmıyor. Şoförün tekrar bakmasını gerektiren bir sistem. Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı, ‘Bu artık açıklandı, yaşanan çok olay var geri adım atamayız’ dedi. 7 bin TL maliyet gözüküyor. Sensoru kaldırırsanız 1500 lira azalıyor” açıklamasında bulundu.

Faizsiz veya hibe kredisi 

Belediyenin ve Yönetmeliğin getirdiği ağır maliyetleri servisçilerin kaldırabilmesinin güç olduğunu belirten Birant, “Toplantıda, Sayın Başbakan’a, bu şartların karşılanabilmesi için, araç başı maliyetini karşılayacak sıfır faizli kredi veya hibe kredisi sağlanmasını talep ettim. Bu kredi imkanı sağlanırsa ancak, verilen süreler içerisinde bu araçlarda şartların sağlanabilmesinin mümkün olduğunu ifade ettim. Bu kaynak sağlanırsa bu değişim sağlanır. Üreticilere yönelik ÖTV veya KDV tarafında bir imkan tanınırsa aracın ilk alım maliyeti artmaz” dedi. ERKAN YILMAZ, LEVENT BİRANT
banner64
Yorumlar (0)
26
az bulutlu