İSAROD: “Ekrem İmamoğlu'na Teşekkür Ediyoruz“

İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Hamza Öztürk, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İbb Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Orhan Demir ve İbb Ulaşım Daire Başkanı Utku Cihan, Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürü Barış Yıldırım ile telekonferans yolu ile bir toplantı gerçekleştirdiklerini duyurdu.

23 Nisan 2020 Perşembe 21:36
Bu haber 4054 kez okundu
banner61
İSAROD: “Ekrem İmamoğlu'na Teşekkür Ediyoruz“

İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Hamza Öztürk, "Sizlere her gün güzel bir haber vermekten mutluluk duyuyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu yönetiminde, Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Demir, Ulaşım Daire Başkanı Utku Cihan ve Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürü Barış Yıldırım'ın da katıldığı, Telekonferans yoluyla bir toplantı gerçekleştirdik. Telekonferans toplantısına Odamızı temsilen başkanımız Hamza Öztürk katıldı. Esnafımızın sorunları, acil taleplerini ilettik" dedi. 


 
Ekrem İmamoğlu

 
İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Hamza Öztürk şunları söyledi:


1-Öğrenci velisinden sezonluk servis ücretini peşin alıp servisci esnafına yansıtmayan tur şirketlerinin bu ücretleri servis esnafına yansıtması ve yansıtmayanlara TUDES sistemi üstünden Büyükşehir Belediyesi'nin yaptırım uygulaması.

2- Öğrenci velisinden zarf usulü para toplayan servisci esnafının geçimini sağlayabilmesi için en azından Mart ve Nisan ayı servis ücretlerinin öğrenci velileri tarafından kısmi olarak esnafa ödenmesinin sağlanması için karar alınması.

3- Personel taşımacılığı yapan esnafımızın zor günlerde hakedişlerinden kesinti yapan ve ödemelerini yapmayan tur firmalarına TUDES sistemi üstünden gerekli yaptırımların yapılması ve bu ödemelerin esnafımıza yapılmasının sağlanması.

4- Tahdit  kapsamında  bulunan 34 LAA 001 den başlayan ve 34 LZZ 999 kombinasyonlu  seri plakanın dışında başka bir plaka ile taşımacılık yapılmaması ve korsan taşımacılığın önüne geçilmesi.

5- Güzergah Kullanım İzin Belgesinden  alınan ücretin iptal edilmesi ve diğer illerde olduğu gibi yıllık  rusum tarzı bir belge ile personel taşımacılığı yapan esnafımızın ek 2/3 korsan cezası yemesinin önüne geçilmesi.

6- %50 koltuk kapasitesi ile taşıma kuralına uymayan tur firmalarına TUDES sistem üstünden yaptırım uygulanması.

7- L serisi tahditli plakada sıraya uygun olmadan verilen plakaların  seri sıralamasına göre düzenlenmesi.

8- Salgın dolayısıyla maddi imkansızlığı düşmüş esnafımıza maddi imkan sağlanması ve  Belediye'nin hazırladığı  yiyecek yardım  paketlerinden faydalanması.

9- Tahditli plaka sayısının net bir
 şekilde belirlenerek belediyenin sitesinden ilan edilmesi.

10- Ramazan ayı boyunca Büyükşehir Belediyesi'nin yardım paketlerinin dağıtımında ihtiyaç duyulması halinde servis araçlarımızdan yararlanılması. 

Değerli Meslektaşlarım;

Bahse konu taleplerimizin büyük bir kısmına olumlu bakan ve olumlu görüş bildiren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu'na, Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Demire, Ulaşım Daire Başkanı Utku Cihan'a, Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürü Barış Yıldırım'a teşekkür ediyoruz.

Büyükşehir Belediyesi'nin destek yardım paketlerinden yararlanmak isteyen esnaflarımız hafta içi odamızın merkez ve şubelerine başvuru yapabilirler."

    Yorumlar

E-Gazete
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 07 Temmuz 2020 Manşeti
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 07 Temmuz 2020 Manşeti
Arşiv