İstanbul’da servis, minibüs ve taksi ücretlerine zam

İstanbul'da servis ücretlerine yüzde 13 zam yapıldı. En kısa mesafe aylık 243 TL, en uzun mesafe 583 TL oldu. Taksi ve minibüs ücretlerine ise yüzde 25 oranında bir zam yapıldı. Bu zammın geçen sene herhangi bir zam yapılmadığı iiçin bu yıl için yüzde 25 belirlendiği ifade edildi.

27 Ağustos 2019 Salı 17:11
Bu haber 4133 kez okundu
İstanbul’da servis, minibüs ve taksi ücretlerine zam

İstanbul'da servis ücretlerine yüzde 13 zam yapıldı. En kısa mesafe aylık 243 TL, en uzun mesafe 583 TL oldu. Servis ücretlerine ilave olarak yüzde 35 oranında da hostes ücreti alınacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME)'nin toplantısında Servi Ücretleri görüşüldü, 2018-2019 İstanbul Okul Servis Ücretleri ile İstanbul Peronel Servis Ücretlerini belirledi.

Mesafelere Göre Ücretler

Ankara Ve İzmir'deki Servis Ücretleri

Ankara Servis Aracı İşletmecileri Odası Başkanı Halil İbrahim Seyfi, yaptığı açıklamada, başkentte okul servisi ücretlerinin oda tarafından belirlendiğini ve Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğince (ANKESOB) onaylanarak yürürlüğe girdiğini belirtti. Seyfi, başkentte yeni eğitim-öğretim yılı için okul servis ücretlerinde ortalama yüzde 13 artış önerdiklerini söyledi.

İzmir Otobüsçüler ve Umum Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Hasan Basri Bostancı da okul servis ücretlerine akaryakıt ve zorunlu trafik sigortasındaki artışlar nedeniyle ortalama yüzde 15 zam talep ettiklerini bildirdi.

Ankara ve İzmir'de okul servisleri için uygulanacak yeni ücret tarifesinin önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

    Yorumlar

banner50
E-Gazete
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 13 Şubat 2020 Manşeti
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 13 Şubat 2020 Manşeti
Arşiv