Koşan Turizm Sprinter ile büyüyor

banner65

İstanbul merkezli Koşan Turizm 20 adetlik Sprinter yatırım planının ilk 11 adetini teslim aldı.

SERVİS TAŞIMA 11.09.2017, 11:38 11.09.2017, 11:57 Taşıma Dünyası
Koşan Turizm Sprinter ile büyüyor
İstanbul merkezli Koşan Turizm, 8 Eylül Cuma günü Has Otomotiv’in Hadımköy lokasyonunda düzenlenen törenle 20 adetlik Sprinter yatırımının ilk 11 adedini Koşan Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Küle, Genel Müdür Yardımcısı Ümit Mete, Operasyon Müdürü Cezmi Kaya, Operasyon Sorumlusu Sami Sarıkaya, Mercedes-Benz Türk HTA Pazarlama ve Satış Direktörü Tufan Akdeniz, HTA Kamu ve Filo Satış Kısım Müdürü Soner Gönültaş, Mercedes-Benz Finansman Türk AŞ Uzman Yardımcısı Günce Işık, Has Otomotiv İcra Kurulu Üyesi Mustafa Sarıgül, HTA Satış Müdürü Osman Çoban katıldığı törenle teslim aldı.

2007 yılında kuruldu 
Koşan Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Küle, 2007 yılında kurdukları firma ile okul, personel, turizm, filo kiralama, AVM’lerde ve kamu araç kiralama alanında hizmet verdiklerini belirtti. Filolarında özmal aracın 185 olduğunu ifade eden Küle, “Teslim aldığımız 11 Sprinter ile 48 adet Sprinter’e ulaşmış oluyoruz. Sene sonuna kadar bu sayı 20’ye çıkacak. Bunlara hafif ticari araç, otomobil, otobüs ve iş makineleri de dahil. Hedefimiz firmayı daha üst noktaya taşımak” dedi.  

Mercedes zarar ettirmedi 
2008 yılından itibaren Mercedes ile çalışmaya başladıklarını belirten Bayram Küle, “Mercedes’in kalitesi, dünyada kendini kanıtlamış durumda. Rahat ve konforlu araçlar. Mercedes’in üstünde bir araç yok. İkinci eli değerli, takas ve finansman konusunda destek veriyorlar. Mercedes bizim ailemiz gibi. Bugüne kadar ben Mercedes yatırımından zarar etmedim. Şu anda HTA grubunda Mercedes dışında bir araç yok zaten. Diyalogumuz da çok sağlıklı şekilde ilerliyor. Her soruna çözüm odaklı yaklaşıyorlar. Sayın Osman Çoban, Has Otomotiv’e başladığında, bize araç satma çabası içerisindeydi, bunu da başardı. Koşan Turizm’in hedefleri büyük. Türkiye’nin her yerine koşmak istiyoruz. Şu anda Çorlu’dan Tuzla’ya kadar varız. Diğer illerde olma planımız da var” dedi. 

Zam yetersiz
İstanbul’da okul fiyatlarına yönelik yapılan 12.77 zam oranını düşük bulduğunu da belirten Bayram Küle, “Bana göre düşük. Maliyetlerimiz çok ağır. Yapılan bu zam maliyetleri kurtarmıyor” dedi. 

Olayların sebebi 
Geçen hafta Ümraniye’de yaşanan üzücü olaya yönelik değerlendirmelerde de bulunan Küle, “Velilerin servisçilerle sözleşme yapmasına imkan tanıyan ve Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği’nde 7’nci madde olarak gündeme gelen uygulama olmasaydı bu duruma gelinmezdi. Şimdi bu maddenin değişimine yönelik adımlar atıldı” diye konuştu.
Bayram Küle, şoförlere getirilmek istenen mesleki yeterlilik belgesini de değerlendirdi: “Kurumsal firmalar şoförlerin sigortası ve sabıka kaydı konusunda titiz davranıyor. Ancak merdiven altı tabir edeceğimiz firmaların, bireysel çalışanlara yönelik denetimi neredeyse yok. Rekabet yıkıcı şekilde, üzücü olaylar yaşanıyor.” 

Doğru iş yapanlar buluşuyor 
Mercedes-Benz Türk HTA Pazarlama ve Satış Direktörü Tufan Akdeniz, “Filosunda 50 ve üstünde Mercedes araç bulunan firmalar büyük müşteri sınıfına giriyor. Yapacağı alımlarla Koşan Turizm de büyük müşteri listemize girecek. İşini doğru yapan doğruyu buluyor. Koşan Turizm de işini doğru yapıyor ve buluşuyoruz. Yaşanan birçok sıkıntı içerisinde işini büyüten birisi işini doğru yapıyordur. Bu işbirliğinde full kredili bir finansman yaptık” dedi. 

İşbirliğimiz artacak 
Has Otomotiv İcra Kurulu Üyesi Mustafa Sarıgül, “Koşan Turizm ile bayi olarak ilk işbirliğimiz. Bu yüzden mutluyuz. Osman Bey’i de çabası için tebrik ediyorum. Mercedes içinde çok ciddi bir ekip çalışması var. Bugünün en önemli konusu, finansman ve ikinci el… Bu çözümlerin bütün bir şekilde sunulması müşteriye de avantaj sağlıyor. Bu işbirliğimizin artarak devam edeceği inancındayız. Her türlü derdinizde ve talebinizde yanınızda olacağız” dedi. Sarıgül, sezonun ve yeni araçların hayırlı olmasını diledi. ■

Yorumlar (0)
banner72
29
parçalı az bulutlu