Mengerler İstanbul’dan Transay’a 30 Sprinter

banner65

Mercedes-Benz Türk, Yetkili Bayii Mengerler İstanbul aracılığı ile gerçekleşen satışla Transay Taşımacılık filosuna 30 adet daha Sprinter ekledi.

SERVİS TAŞIMA 18.12.2017, 11:15 18.12.2017, 11:28 Taşıma Dünyası
3454
Mengerler İstanbul’dan Transay’a 30 Sprinter
İstanbul merkezli; Kocaeli, Manisa, İzmir ve İstanbul bölgelerinde personel taşımacılığı alanında faaliyet gösteren Transay Taşımacılık, yeni araç alımında tercihini bir kez daha
Mercedes-Benz’den yana kullandı. 

Transay Taşımacılık, satın aldığı 30 adet Sprinter aracı Mengerler Davutpaşa’nın tesisinde 15 Aralık günü gerçekleşen Transay Taşımacılık Yönetim Kurulu Başkanı Halim Aydın, Mercedes-Benz Türk Hafif Ticari Araçlar Filo ve Kamu Satış Kısım Müdürü Soner Gönültaş, Mengerler Davutpaşa Genel Müdürü Nusret Güldalı, Hafif Ticari Araçlar Satış Müdürü Hüseyin Özcan’ın da katıldığı törenle teslim aldı. 


Soner Gönültaş, Halim Aydın

Yarısı Mercedes 
Transay Taşımacılık Yönetim Kurulu Başkanı Halim Aydın, araç yatırımında ilk tercihlerinin her zaman Mercedes markası olduğuna dikkat çekerek, “Filomuzda 300’e yakın özmal araç bulunuyor. Bunun yarısı Mercedes markasından oluşuyor. Mercedes markası dayanıklılığı ile konforu ile her zaman öne çıkıyor. Satış sonrası hizmetleri kaliteli” dedi. 

2017 zorlu bir yıl 
2017 yılının zorlu bir yıl olduğunu belirten Aydın, “Servis sektörü açısından çok zor bir yıldı. Biz tedbirlerimizi alıyoruz. Kriz dönemlerini atlatarak büyümeyi hedefliyoruz. Ülkemize istihdam sağlayarak, yatırım yaparak bir adım önde olmasını arzuluyoruz” diye konuştu. 

2018’de 150 araç yatırımı 
Transay olarak her yıl belirli bir yatırım planı oluşturduklarını vurgulayan Halim Aydın, “2017 yılı için 105 Sprinter yatırımı söz konusu idi. Ancak araç azlığı nedeniyle bu sayı 85’te kaldı. Geri kalanı farklı markalar oldu. 2018 yılında her yıl yüzde 20-30 artar. Gelecek yıl yine 150 dolayında bir araç yatırımı planımız var” diye konuştu. 


Nusret Güldalı, Halim Aydın, Hüseyin Özcan

HTA grubunda birinci 
Mengerler İstanbul Genel Müdürü Nusret Güldalı, “Transay firması sektörün önde gelen firmaları arasında. 1989 yılında kurulan firma her yıl büyüyor. İşbirliğini sürdürdüğümüz için gururluyuz. Bizi tercih ettikleri için teşekkür ediyoruz. Araçlarımız hayırlı olsun. Sadece HTA ürün grubuna, her türlü ihtiyaca cevap verebilen bir yapı başka bir yerde yok. Önümüzdeki dönemlerde turizm de daha pozitif gelişmeler olursa çok daha hızlı büyüme imkanı yakalayabiliriz. Bu sene de Mengerler İstanbul, yılı HTA ürün grubunda birinci olarak tamamlayacak. 2017 yılına yönelik hedeflerimize ulaştık. 2018’de de hedeflerimizi tutturmak istiyoruz. Mengerler tüm grup olarak nüfusun yüzde 55’ine cevap verebilecek bir yapı içeriyor. 10 ilde hizmet veriyoruz” dedi. 

Pazar payımız da, satışlarımız da arttı 
Mercedes-Benz Türk Hafif Ticari Araçlar Filo ve Kamu Satış Kısım Müdürü Soner Gönültaş: “Bu sene bir iki aylık süreçte üretim tarafında gecikmeler oldu. Ancak geç de olsa müşterilerin taleplerine cevap verebildiğimiz için mutluyuz. Geçen yıl Aralık’ta yine Transay firmasına 55 adetlik bir teslimat gerçekleştirmiştik. 
Bu HTA ürün grubunda tek seferde yapılan en yüksek teslimattı. Bu sene de zorluklara rağmen yine Mercedes-Benz Türk’ü tercih ettiler. 3 yıllık finansman ve kasko hizmeti de aldılar Transay, bizim tarafımızda çok büyük öneme sahip. Mercedes-Benz Türk olarak 50’nci yılımızı kutladığımız bu özel senede değerli bir iş ortağımız olan Transay Taşımacılık’a 30 adet Mercedes-Benz Sprinter teslimatını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sayın Halim Aydın’a, Mengerler İstanbul Genel Müdürü Sayın Nusret Güldalı ve Hüseyin Özcan’a çok teşekkür ediyoruz. Yılın ilk 11 ayında pazar aynı. Biz Sprinter ve Vito grubunda pazar payımızı ve satışlarımızı yaklaşık yüzde 10 artırdık. Son iki haftalık süreçte son teslimatlarla yılı güzel bir şekilde bitirmek istiyoruz” dedi. 

Başarı için müşteri memnuniyeti 
Mengerler Davutpaşa Hafif Ticari Araçlar Satış Müdürü Hüseyin Özcan, “Hepsi yeni yatırım. Bu yatırımda Mercedes-Benz finansman ve sigorta seçenekleri sunuldu. Bu satışın 3 yıldır HTA ürün grubunda birinciliğimiz var. Müşteri odaklı çalışırsanız, size dönüşler de çok olumlu oluyor. HTA grubunda birinciliğin en önemli nedeni müşteri memnuniyeti” dedi. ■

Deneme yanılma yoluyla düzeltiliyor 
Okul taşımacılığına yönelik çıkan Yönetmeliği de değerlendiren Halim Aydın, “Bizim ülkemizde mevzuatlar hazırlıksız bir şekilde hazırlanır, deneme yanılma yoluyla düzeltilme çabası içine girilir. Bazı münferit olayların ardından bu Yönetmelik çıktı. Ancak diyalog yöntemi ile bu sorunlar aşılır diye düşünüyorum. Kamera sistemi ile ilgili ne istendiğine yönelik henüz şartnameler belli değil. Bu standartların belirlenmesi gerekiyor” dedi. Daha önce İstanbul UKOME’nin aldığı Tek Tip Sözleşme kararının değişmesinin doğru bir adım olduğuna dikkat çeken Aydın,  “Acelece bir sözleşme hazırlandı ve UKOME’den geçirildi ancak daha sonra akil kişiler oturdu ve tek tip sözleşmeye yönelik yanlışlıklar giderildi. Önceki sözleşme tamamen taşerona yönelikti, işveren tarafını göz ardı ederek sözleşme yapamazsınız. Bu sözleşme dağ fare doğurdu. Sektöre araç girişi azaldı. Firmalar araç yatırımı yapma yönüne gitti. Bu sektör kurumsallaşma yönünde doğru dürüst adımlar atamadı. Bu önümüzdeki süreçte oturacak” dedi. 
Yorumlar (0)
banner72
23
açık