Mengerler Ticaret’ten Transay Turizm’e 55 adet Sprinter

Mercedes-Benz Türk bayi Mengerler Ticaret personel servis taşımacılığının önde gelen şirketlerinden Transay Turizm’e 55 adet Sprinter teslim etti. Transay Turizm 2017 yılında da aynı adetler seviyesinde yatırım hedefliyor.

20 Aralık 2016 Salı 15:43
Mengerler Ticaret’ten Transay Turizm’e 55 adet Sprinter
Mercedes-Benz Türk Pazarlama Merkezi’nde 20 Aralık Salı günü düzenlenen törene Transay Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Halim Aydın, Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Aydın, Pazarlama ve Müşteri İlişkileri Müdürü Muhteşem Akyuz, Pazarlama Uzmanı Ünal Gürsoy,  Mercedes-Benz Türk HTA Pazarlama ve Satış Grup Direktörü Tufan Akdeniz, HTA Filo ve Kamu Satış Kısım Müdürü Soner Gönültaş, HTA Filo Satış Koordinatörü Onurcan Tosun, USED1 İkinci El Satış Müdürü Faruk Özer, Mengerler Ticaret Genel Müdür Yardımcısı Burak Ataman, HTA Satış Müdürü Hüseyin Özcan katıldı. 

Transay Turizm’e hayırlı kazançlar diliyoruz 

Düzenlenen törende konuşan Mercedes-Benz Türk HTA Pazarlama ve Satış Grup Direktörü Tufan Akdeniz, Transay Turizm ile yıllardır işbirliği içinde olduklarını belirterek, “ Birbirimizi severiz, iyi çalışırız. Böyle bir yılı kapatırken bu teslimat açıkçası bize en büyük yılbaşı hediyesi gibi oldu.  Transay Turizm’e bizi tercih ettikleri için teşekkür ediyoruz. Yılı gülen bir yüzle kapatıyoruz. Önümüze bakalım diyoruz. Mengerler Ticaret’e de sağladıkları katkı için teşekkür ediyoruz.  Bu araçlarla Transay Turizm’e hayırlı işler, kazançlar diliyoruz. Bu tekerler dönecek, para kazandıracak ki bizde var olacağız. 55 adet Sprinter  teslimatı çok yüksek bir adet. Bu yılın en yüksek satışı Aralık ayında gerçekleşti.  Büyük bir alım onun içinde ayrıca müteşekkiriz. Hem yılın en büyük adeti ve yılın sonuna denk geldi. Bizi ziyadesiyle memnun etti. Biz artık arabaların peşinde olacağız  Bayimiz, satışımız, servisimiz finansmanımız  da burada.  Bu satışta yüzde 100 Mercedes-Benz Finansman ve Mercedes-Benz Sigorta imkanları kullanıldı. Biz yeni araç satışında filo şartlarımız var, Mercedes Benz Finansman imkanımız var, uzatılmış garanti var, servis paketi, kasko var. Müşteri neye ihtiyaç duyuyorsa  konuşup ona göre çözüm sunabiliyoruz.  Bu arabalar çalışacak ve para kazandıracak ki, bizde hayatımıza devam edeceğiz. İnşallah daha nice böylelerini teslim edeceğiz diye bakıyoruz” dedi. 

8 bin 400 seviyesinde HTA satışı 

2016 yılını 2015 seviyelerinde hafif ticari araç satışıyla kapacaklarını da belirten Tufan Akdeniz,  “Geçen yıl 8 bin 400 adetlik bir satış seviyesi elde etmiştik. Yıl daha kapanmadı ama yine aynı seviyelerde bir satış hacmi ile kapatacağız. Bu sene baya bir iniş çıkış yaşadık, kur artışı, ÖTV indirimi sonra ÖTV artışı baya bir inişli, çıkışlı bir 6 ay yaşadık. Hayırlısıyla yılı kapatıyoruz ” diye konuştu. 

Ülkemize güvendiğimiz için bu yatırımı yaptık 

Transay Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Halim Aydın’da yaptığı konuşmada, 30 yıldır personel servis taşımacılığı alanında faaliyet gösterdiklerini belirterek, “Öncelikler Mercedes-Benz Türk ve Mengerler Ticaret’e teşekkür ediyoruz. Bize her konuda yardımcı oldular. Gerek araç fiyatlarında gerekse finans konularında yardımcı oldular. Ülkemizin hassas dönemlerden geçtiği bu süreçte devletimize, milletimize, bayrağımıza güvendiğimiz için böyle büyük bir alımı öngördük. Bu yatırımların diğer firmalara da örnek olmasını diliyorum. Biz önümüze bakıyoruz. Ülkemize güveniyoruz. Yatırımlarımız devam edecek. Hiçbir zaman kafamızda başka sorular yok. İnşallah hedefimiz Ocak ve Şubat ayı gibi bu adetlerde bir yatırım daha planlıyoruz. Yatırımlarımız devam edecek. Firma olarak teknolojik alt yapılara önem veriyoruz. Bundan sonra yolumuza daha temkinli ve daha kararlı her krizde olduğu gibi daha fazla büyüyerek, yolumuza devam etmek istiyoruz” dedi. 

Bugün Mercedes’i tercih ettik, Yarın da tercihimiz Mercedes olacak 

Filolarında 6 bin 500 adet araç bulunduğunu vurgulayan Halim Aydın, “300 öz malı olan, 400’ün üzerinde kendi personeli olan bir firmayız. Okul taşımacılığı alanında pek yokuz. Ciddi olarak personel taşımacılığına devam ediyoruz. Tüm Türkiye çapında hizmet verir durumdayız. Transay her kriz döneminde büyümüştür. B u kriz dönemini de bu şekilde atlatmayı ve sağlam altyapısı ile daha ileriye gitmeyi planlıyoruz. Yatırımın amacı işini daha iyi yapmaktır. İnsana yönelik  hizmet verdiğimiz için daha güvenli bir yapıda çalışmak istiyoruz. Bu kadar araçla hizmet veriyorsunuz, araç parkınızda güçlü olması gerekir. Biz araç parkımızı daha güçlü tutmayı gayret ediyoruz. İhtiyacımız neyse ona göre yatırım planı yapıyoruz. Filomuzdaki Mercedes ağırlığı da yarı yarıya oluşmuş durumda Bugün Mercedes’i tercih ettik, yarında Mercedes olacak. Bu yıl yatırımlarımız Mercedes yönünde oldu. Önümüzdeki yıllar ihtiyaca göre şekillenecek. 2017 yılı hedefimiz ise 15 milyon TL yatırım yaparak yüzde 10 büyümek. Bu planın 8.5 milyon TL’lik kısmı bugün yaptığımız 55 araçlık yeni alım ile hayata geçmiş bulunuyor. 2012 yılında firmamızın kurumsal yapısını geliştirmeye yönelik çalışmalarımızı 2016 yılında tamamladık. Bu kapsamda 2 milyon TL tutarında teknoloji yatırımı ile kurumsal yönetim portalını geliştirerek tüm sistemlerin entegrasyonunu ve otomasyonunu sağladık” dedi. 

Transay Turizm ile işbirliği yapmaktan gurur duyduk    

Mengerler Ticaret HTA Satış Müdürü Hüseyin Özcan, Transay Turizm  ile işbirliği yapmaktan gurur duyduklarını belirterek, “Transay Turizm beraber işbirliği yapmaktan gurur duyduğumuz, onur duyduğumuz  bir firma. Sayın Halim Aydın’da bu tür yatırımlara devam edeceklerini belirtiyor.  Biz bu alışverişten çok mutlu olduk. Transay Turizm’e Mercedes Sprinter tercihlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.  


Mercedes-Benz Türk HTA Pazarlama ve Satış Grup Direktörü Tufan Akdeniz, Transay Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Halim Aydın'a günün anısına bir plaket verdi.Mengerler Ticaret Genel Müdür Yardımcısı Burak Ataman, Transay Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Halim Aydın'a günün anısına bir plaket sundu.


    Yorumlar

E-Gazete
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 13 Kasım 2017 Manşeti
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 13 Kasım 2017 Manşeti
Arşiv