SERVİSÇİLER; lütfen sesimizi duyun

Gaziantep Servisçiler Odası Başkanı Ismet Özcan: Sezona başlamak için nerden baksak 8-9 bin para lazım. Zaten paramız yok, dilenmez, dilenci olduk. Hısım akraba borç vermez oldu. Kredi, kredi kartları zaten ödenmedi. Ertelenen borçlar birikti, meslekten soğuduk. Biz bankaların da akrabaların da arkadaşların da kara listesine girdik, kimse bize selam da borç da vermiyor. Lütfen sesimizi duyun

SERVİS TAŞIMA 13.08.2020, 18:08 13.08.2020, 18:14 Taşıma Dünyası
SERVİSÇİLER;  lütfen sesimizi duyun

Gaziantep Servisçiler Odası Başkanı Ismet Özcan, çok ağır bir ekonomik kayıp yaşadıklarını belirterek, yetkililere seslendi ve şunları söyledi; Bakan Bey açıklama yaptı.Okullar 21 Eylül’de açılacak diye, şimdi yine ümitle bekliyoruz. Ama okullar 21 Eylül’de açılmayacaksa bizlere boş yere masraf ettirmeyin. Sigorta, MTV, lastik, bakım, muayene... Sezona başlamak için nerden baksak 8-9 bin para lazım. Zaten paramız yok, dilenmez, dilenci olduk. Hısım akraba borç vermez oldu. Kredi, kredi kartları zaten ödenmedi. Ertelenen borçlar birikti, meslekten soğuduk. Lütfen devlet memurları, işçiler empati yapsın. 6 aydır maaş almadıklarını düşünsün. Biz bankaların da akrabaların da arkadaşların da kara listesine girdik, kimse bize selam da borç da vermiyor. Lütfen sesimizi duyun!

Devlet hemen hemen her kesimi düşündü, çeşitli imkanlar tanıdı; ama bizim varlığımızı söyleyen konfederasyon, federasyon olmadı. Bu yüzden devletin aklının ucundan bile geçmedik. Biz hep ürettik, devlete yük olmadık. Her türlü vergiyi verdik de verdik. Hatta istihdama katkı bile sağladık. Devlet büyüklerimize arzımız bize nakdi destek verilmesi yoksa aç kalacağız. Allah yardımcımız olsun.

Özel güzergah izin belgesi alınmayacak

Başkan Özcan, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile yaptıkları görüşmeler sonucunda 2020-2021 egitim öğrenim sezonunda özel güzergah izin belgesi ücretinin alınmayacağını belirti. Özcan, Başkanimiz Sayın Fatma Şahin’in
bu jesti, bu dar günümüzde daha da anlamlı olmuştur. Başkanımız Fatma Şahin’ ve ekibine şahsım ve esnafım adına teşekkür ederim” dedi. .
 

Yorumlar (0)
banner72
17
parçalı bulutlu