banner92

SERVİSÇİLER; ZOR GÜNLER YAŞIYORUZ

banner65

Covid-19 ile zor günler geçiren servisçiler, yaşadıkları sıkıntıları sosyal medya aracılığı ile Cumhurbaşkanına iletiyor.

banner74
SERVİS TAŞIMA 15.08.2020, 18:19 15.08.2020, 20:34 Taşıma Dünyası
SERVİSÇİLER; ZOR GÜNLER YAŞIYORUZ
banner95

Bursa Servis Aracı İşletmecileri ve Halk Otobüsçüleri Odası Başkanı Sadi Aydın ve Ankara Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Tuncay Elmadağlı, Cumhurbaşkanına seslenerek, servis sektörüne yönelik taleplerini ilettiler,


SADİ AYDIN


TUNCAY ELMADAĞLI

İki oda başkanının Cumhurbaşkanından talepleri şu şekilde;

Sayın Cumhurbaşkanım;

6 aydır covid19’ dan dolayı olağanüstü günler yaşıyoruz covid19 hayatımızı alt üst etti, sadece okul servisi yapan araçlarımız 6 aydır 1 kuruş para kazanamadı kontak açmadılar.

Personel taşımacılığı yapan araçlarımızın da kurumların ihalesini alan firmalar tarafından salgın sürecinde fırsatçılık yapılarak fiyatlarımızı düşürdüler, gününde ödeme yapmıyorlar, esnafımız işsiz kalmak korkusuyla şartları kabullenmek zorunda kaldılar hatta daha ileri giderek devletimizin esnafımız için bir nebze rahatlaması için tevfikat uygulamasının salgın sürecinde askıya alınmasını kullanarak araç başı en az %10 gibi bir oranda hakkediş kesintisi yaptılar (Sıradan bir firmaya esnafın kestiği mart ve nisan ayı faturaları incelendiği taktirde görülecektir), yani yapılan destek esnafın değil şirketlerin işine yaradı.

banner97

Esnafımız gerçekten zor durumda, öyle ki şuan SSK ve BAĞKUR BORCUNU, VERGİ ÖDEMELERİNİ, KREDİ TAKSİTİNİ, KREDİ KARTI BORCUNU, MUAYENE ÜCRETİ, MUHASEBE ÜCRETİNİ vb. dahi ödeyemez, geçimlerini sağlayamaz durumdalar.

31 Ağustos’ta okulların açılacağının söylenmesi umutlarımızı bir nebze yeşertti, iş planlarımızı yaptık ümitle bekledik ancak yine yıkıldık çünkü 21 Eylül tarihine ertelendi, yine ümitlendik bekleyeceğiz okulların açılmasını.

TÜRKİYE GENELİ 360.000 SERVİSCİ ESNAFI OLARAK BEKLENTİLERİMİZ;

• TÜM KREDİ, KREDİ KARTI, SSK, BAĞKUR, MTV, VERGİ BORÇLARIMIZIN 31.12.2020 TARİHİNE KADAR ERTELENMESİ

• BU SÜREÇTE HİBE OLARAK NAKDİ YARDIM YAPILMASI, BUNUN YAPILAMAMASI DURUMUNDA FAİZSİZ KREDİ DESTEĞİ VERİLMESİ

• ESNAFIMIZ ARAÇLARINI YENİLEYEMEZ DURUMDA OLDUĞU İÇİN DEVLET KURUMLARININ ESNAFIMIZDAN İSTEMİŞ OLDUĞU YAŞ ŞARTININ KALDIRILMASI

• 03.09.2020 TARİHİNDE YÜRÜRLÜĞE GİRECEK OLAN OKUL SERVİS ARAÇLARI YÖNETMELİĞİ BİR AN EVVEL ESNAFIMIZIN BEKLENTİLERİNE CEVAP VERECEK ŞEKİLDE GEREKLİ DÜZENLEMELERİN YAPILARAK HAYATA GEÇİRİLMESİ
 

Yorumlar (0)
banner92
15
açık