Servisçiye plakası üzerinden 100 bin TL kredi

Galericiler Odası Kredi Kefalet Kooperatifleri servisçinin plakasını teminat olarak değeŕlendirerek 100 bin TL düşük faizli kredi imkanı sunmaya başladı.

31 Ocak 2020 Cuma 18:44
Bu haber 4767 kez okundu
Servisçiye plakası üzerinden 100 bin TL kredi
ISAROD Başkanı Hamza Öztürk, servisçinin uzun süredir beklenti içinde olduğu düşük faizli kredi imkanına yönelik açıklamada bulundu. Başkan Öztürk, "Değerli meslektaşlarım. Uzun süredir sorduğunuz bir soru vardı; Plakamız üstünden Kredi Kefalet Kooperatifleri düşük faizli kredi verecekler mi? Bu konu üstünde  çalışmamız vardı. Galericiler Odası Kredi Kefalet Kooperatifi Halk Bankası ve kendi üst kuruluşları ile görüşerek
Plakamızı teminat olarak 100.000 TL düşük faizli esnaf kredisi kullandırmaya başladı.

Plakanın değerini 200 bin lira olarak görüp 100 bin lirasını Kredi kullandırıyorlar. Unutmayın değeri 2 milyon lira olan taksi plakası da bu şekilde 150 bin TL kredi kullanabiliyor.  Kredi sicili düzgün, mevcut evrakları veren ve araç yaşı beş yılı geçmeyen esnaflara kredi kullandırılabilecek. Elini taşın altına koyan Galericiler Odası Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Sayın Kenan Taşlıdağ 'a teşekkür ediyoruz. Umarız bu bir başlangıç olur. Kısa sürede diğer Kredi kefalet Kooperatifleri ve bankalar  benzer şekilde kredi vermeye başlarlar. Araç yaşı içinde yavaş yavaş bir gevşeme olacaktır diye düşünüyoruz" dedi.


    Yorumlar

banner50
E-Gazete
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 26 Mayıs 2020 Manşeti
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 26 Mayıs 2020 Manşeti
Arşiv